Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Kdo přežije?

29. září 2013 v 15:37 | KadetJaina |  Děník
Tato hra je nejspíš velmi oblíbená ve vodách vysokoškolského studia. Aspoň takový pocit mám po prvním týdnu školy. Přes víkend se mi povedlo víceméně vzpamatovat a urovnat si v hlavě některé myšlenky, proto se mi snadno přichází s touto teorií.

Co říkají?
Studente, čti, čti, čti a když už nemůžeš, tak čti.
Studente, na dějepisu a neumíš německy a latinsky? Tak to to daleko nedotáhneš.
Studente, napiš mi několik seminárních prací o tom, o čem nikdy nikdo neslyšel.
Studente, na tři stránky chci dvacet knižních zdrojů.

Co tím chtějí říct?Neberu si to špatně. Třeba angličtina ve mně nezanechala víc než víceméně nadšení. Ale ten dějepis mi dělá těžce od žaludku a představa čtení textu mě nutí přemýšlet nad prodáním duše Crowleymu. Ale na druhou stranu jsem pochopila hru. Pochopila jsem ji v už v prváku na střední, tam se hrála ta samá hra. Když se rozzlobíme, budeme zlí? Ne, když jste v prváku, budeme zlí.

Protože i přes ty všechny věci, co ti učitelé říkají, mi to nepřijde tak těžké. Ano, je to sranda dohledávat informace. Ano, není prdel přečíst to, co chtějí. Ano, najít něco, o čem nikdy nikdo neslyšel a napsat o tom, to je na odstřel. Ano, ano, ano, je to těžký! Ale není to katastrofa. Není to TAK těžký, aby se člověk plazil ve štěrku a naříkal nad krutostí světa. Pro mě to bude těžké, protože si nemůžu říkat student, ale spíš plavec. Úspěšně jsem zatím proplula vším bez větší studentské snahy. Teď se asi začnu topit. Ale nebojím se, že to nezvládnu. Protože to pořád není dost těžký, abych si řekla stop.

Ladně a bez problémů, tak hodlám projít tuhle hloupou školu. Nejsem žádná kašička.


Co můžu ještě dodat? Odkývali jste komiks, máte ho mít. Zítra první stránku. Budu ho dávat po týdnu po stránce (protože proto). Pokud se nerozhodnu jinak.
Jiná moje tvorba stagnuje, ale teoreticky by se našel nějaký literární zářez, který bych vám mohla ukázat. Ještě si to rozmyslím.
A nyní vás opustím a budu dělat něco neužitečného. Jako vždycky. Překvapivé? Řekla bych, že ne!

Zdar a Sílu, smrtelníci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.