Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Říjen 2013

Otázka do pléna

31. října 2013 v 21:02 | KadetJaina |  Krákání z větve
Když se dva milují na hrobě,
dá se tomu říkat nekromantika?A tohle, to znáte?

31. října 2013 v 12:05 | KadetJaina |  Děník
Sedím si takhle na semináři na hradech (jako teď. Přímo teď, právě teď) a vůbec nevím, co profesor (yep, profesor) říká. Jediné, co vždycky chytnu je, když se zeptá, jestli se může zeptat. Je s ním sranda. Věří, že známe všechna velká města, ale o českých městech nevíme nic. Dokonce se nás ptal, jestli jsme slyšeli o Olomouci. Někdy žertuje, někdy vím, že věří, že netušíme, o čem mluví. Ale sranda to je. Jen jsem dneska těžce nepozorná. Stejně nedokážu pochopit, jak zná každej šutr na každý louce. Fakt zná a ví, co tam stálo, kdy to tam stálo, jak to tam stálo. Myslím, že o hradech četl asi tak, jako bych já dostala do ruky knížky o Jackovi. Takže jo, dokážu se s ním docela ztotožnit. Mám radost, že má radost.To nic ale nemění na tom, že jsem nepozorná. Přesto jsem na sebe hrdá, protože jsem včera (teoreticky už předevčírem v noci v pelechu) začala psát Dračí řád. Juhů! Vykašlala jsem se na předělávání příběhů a píšu nový, čerstvý příběh. Jenom se mi zatím dost nelíbí zpracování, ale to se všechno upraví. Podepisuje se na tom fakt, že ho píšu na hodinách a v průběhu toho musím zvládat dělat zápisky, poslouchat, speakovat, listeningovat a komunikovat. Budu pak potřebovat víkend na upravení. Až to dopíšu. Doufám, že brzy.
Jenomže jsem pozadu v úkolech. Musím se dnes podívat na dva hádající se historiky a odeslat úvod seminárky. Protože jsem to nestihla včera kvůli návštěvě babičky ve špitálu. Dneska za ní běžím znovu, takže tříhodinová pauza bude zabita. Sice pořád křičím, jak nemám ráda pondělky, ale přežívám je třikrát líp než čtvrtky. Čtvrtky jsou únavné. Ve čtvrtek jsou nejhorší (ale i nejlepší) učitelé. Čtvrtek je duh.
Což mi připomíná. Jistě si někteří vzpomínáte na moje boje mezi Drakem a Kytkou. Tak teď mě učí Drakův spolužák, takže že bych započala další zábavu? Už teď mi nasebe práskaj věci - Draka občas potkám v autobuse a už u něj mám domluvenou hospitaci. A že mi dá svoje zápisky - je výhoda mít kámoše učitele, co se učil tam, kde se učíte na učitele (teachception!)


Ten váš slavný Halloween moc neprožívám. Nikdy jsem ho neprožívala. Ale abyste měli radost, tak vám k němu popřeju všechno hezké. A budu doufat, že někdo udělá nějaký ývl rituál a duchové a příšery vyjdou do světa. Teď se jdu vrátit k povíd...hradům, jdu se vrátit k hradům.
Zdar a Sílu, smrtelníci!

Liebster Blog Award

30. října 2013 v 20:42 | KadetJaina |  Krákání z větve
Saku si usmyslela, že nemám při večeru co lepšího na práci, než se plácat s řetězákem. Pravdou je, že mám, a proto se s ním plácám. Tak dobře. Jdu se do toho s vervou pustit!Zadání:
1) Napsat 10 faktů o sobě
2) Odpovědět na deset otázek zadávajícího
3) Vymyslet 10 otázek pro další odpovídající
4) Nominovat 5 blogů a dát jim o tom vědět


Fakty
1) Přezdívky Kadet i Vrána mi byly vnuceny, chytly se a drží.
2) K temné straně jsem se přidala až ve dvanácti, kdy jsem se neúspěšně pokusila uzavřít mírovou smlouvu mezi Jedi a Sithy na Alíkovi.cz
3) Od malička jsem chtěla být válečník (samuraj, viking, princezna bojovnice) a kdybych měla šanci, pustila bych se do toho i teď.
4) Číst písmenka jsem uměla už ve třech letech.
5) Jsem ignorant, většinou nevím o tom, co se děje v okolí ani mně rovnou pod nosem, o novinkách v republice a ve světě nemluvě.
6) Lidi mi často říkají: "Proč jsi mi to neřekla?" Upřímně, co vás co zajímá můj osobní život?
7) Ráda se vyhřívám ve vlastní slávě, i když žádná není.
8) Mám hrozně ráda komiksy a ráda bych někdy k nějakému napsala scénář.
9) Chci vydat knížku, i když by to bylo na smrtelný posteli a vlastním nákladem.
10) Lokiho jsem žrala ještě před Thorovským boomem, protože se mi o něm zdálo a psala jsem o něm příběh.
10 otázek

1. Považuješ se za tolerantního člověka?

Snažím se, seč to jde. Dokážu překlepat hodně věcí a hodně lidí, nechávat věci plavat a smířit se s nimi. Ať se mi to líbí, nebo ne. Jediná chvíle, kdy přestávám být tolerantní, jsem hnusná a kousavá, je ve chvíli, kdy potkám určitý typ člověka, co mi nesedí. Většinou je to namachrovaný blbeček a nejlíp zkřížený s fotbalistou.

2. Souhlasíš s tím, že čím víc jazyků člověk zná, tím lépe?

Bezpochyby souhlasím, jenom se jím neřídím. Jediný jazyk, co mi opravdu jde, je angličtina a chtěla bych s ní dělat psí kusy i do budoucna. Zbytek jazyků jaksi proplaval kolem mě a zachytila jsem z nich jen Ich bin seňorita gorda con patatas.

3. Kdybys měla možnost odstěhovat se do jiné země, kam by to bylo?

Británie, ale hodně mě láká nějaká severní země jako Norsko nebo Švédsko. S těmi bych ale měla problém kvůli zimě a taky tmě, takže tam tak na výlety.

4. Co o tobě ví hodně málo lidí?

Toho by bylo opravdu hodně. Co třeba to, že jsem ve třinácti udělala satanský rituál a upsala se ďáblu. Málem u toho zařvala plastová miska, protože se v ní nevyplácí zapalovat papír.
Poznámka: Křečkovi jsem hlavu neukusovala.

5. Kdybys měla tři přání, co by sis přála?

Přála bych si být válečník, napsat dobrou knížku a zdraví pro všechny moje drahé.
Mimochodem, všimli jste si, jak všichni nakonec vždycky řeknou, že chtějí dobro/zdraví/všechno dobré pro svoje blízké? Je to skutečné přání, co by řekli, nebo je to zajetý stereotyp, který by hned všichni s radostí hodili za hlavu?

6. Máš nějaké domácí zvířátko?

Psa, dva šneky a bratra.

7. Tvůj názor na internetové "celebrity"?

"Celebrity" vůbec nesleduju. Mám pár vyčíhlých internetových oblíbenců, kteří se díky internetu stali slavnými, a vůbec mi nevadí. A když někdo tím, že ze sebe dělá idiota, získá slávu, tak proč ne? Proč sakra ne? Josef Alois Náhlovský ze sebe dělal idiota pořád a co jako? Ať si dělají co chtějí. Budu je ignorovat a nebudu mít názor.

8. Setkala jsi se někdy na netu s někým, kdo se vydával za něco, co nebyl?

Ugh. Těžko říct. Setkala jsem se s idioty, ale nikdy jsem nebyla extrémně zklamaná. Hlavně proto, že se dokážu s lidmi naladit na podobnou vlnu nebo je přijmout. Začnou mě štvát o hodně později, než začnou štvát někoho jiného.

9. Na jaké blogy chodíš nejradši?

No na ten tvůj teď už ne, Saku! Za trest!
Ale jinak samozřejmě moji broučci
a pak i ti ne-broučci.
A pak je tu samozřejmě tuna dalších ne-blogových míst kam chodím. Ale to je na dlouho.


10. Staráš se o to, co si o tobě myslí ostatní?

Nah.


3)4)

Deset otázek. Deset otázek... Udělám deset otázek a mých pět oblíbených brouččích blogerů v otázce 9) na to odpoví.

1) Na jeden den máš božskou moc. Co uděláš?
2) Co doufáš, že ti budoucnost přinese?
3) Dokázala bys za nějakých okolností zabít člověka?
4) Práskni na sebe něco, co nikdo neví.
5) Dokonči citát: "Jinému jámu kdo kope..."
6) Máš nějaký vzor? Koho a proč?
7) Co je tvoje velké pozitivní plus?
8) Co ti zvedne náladu a co ti ji naopak dokáže totálně zkazit?
9) Jaká je tvoje nejoblíběnější kniha a proč?
10) A na závěr: Jaké tři věci by sis sebou vzala na opuštěný ostrov?


GO FOR IT, KIDDOS!

I hate you and you and me

29. října 2013 v 13:35 | KadetJaina |  Čmáraniny
Je sranda sledovat, jak se časem mění priority. Ještě před pár lety člověk seděl a snažil si přivlastnit co nejvíc postav z filmů, seriálů a tak vůbec. A ty mu seděly v hlavě a zabíraly jeho fantazii. Ne, že bych tyhle stavy čas od času ještě neměla, ale od té doby, co jsem si vytvořila spoustu a spoustu vlastních zajímavých postav, tak teď žiju s nimi. Střídají se jak na běžícím páse, podle toho, koho zrovna potřebuju vylepšit, ale jsou tam a čekají a koukají... a to je dobrý důvod je nenávidět, protože zabírají místo v hlavě a člověk pak nemá čas ani náladu dělat něco jiného.
Ale to nic nemění na faktu, že jsem je vytvořila a že jsou to moje děti. Šmejdi mizerný. A dneska tu máme dva.

Vlevo The Villain, ano, tak se jmenuje. The Villain. Ne, že bych pro něj neměla i normální jméno. Ale on se ho nikdo nesmí dozvědět, nebo získá svobodu a bude chtít ovládnout svět. Nemá z toho radost a toho, kdo jeho jméno zná, bude pronásledovat a nutit ho prozradit všemi možnými způsoby. A jelikož jsem jediná, kdo ho zná... well. Byl vytvořen pro tajný projekt (kterýžto má stop stav), ale to neznamená, že ho nemůžu předvést, že?

Uprostřed milovaná Kadet. Kdo potřebuje víc.

Vpravo Silver. Již jste ho mohli vidět na jednom z mých dárků k narozeninám, přesněji od Ryuki. Ale můj Silver je mnohem víc kůl a má vlnitější vlasy. Ale to nevadí, nevadí. Je to upír, o kterém se mi jednou zdálo, a i když mám v popisu práce zabíjet upíry na potkání, tenhle mizera přežil. Nebudu o něm říkat moc, protože se s ním ještě setkáte (Lví Srdce, přátelé, těšte se na násosku). Můžu jen říct, že ačkoliv je to gentleman, je to jeden z nejhorších šmejdů, které můžete potkat.


Kadet doporučuje #2

29. října 2013 v 10:35 | KadetJaina |  Vránonázory
Jak jsem si myslela, v prvním doporučovacím článku se mi povedlo zapomenou spoustu věcí. Nevadí, to neznamená, že je nemůžu šoupnout do druhého doporučovacího článku. Sice určitě zase zapomenu tu třetí půlku, ale to už nevadí. Takže jdeme na to?
Mimochodem - zkusil někdo něco z mých doporučení? Jestli jo, zajímá mě názor.

Animace

ASDFmovie - na youtube účtu uživatele TomSka se dají najít krátké animované perly. Ze kterých osobně mám nejradši dva songy. I Like Trains a Mine Turtle. Už jen z názvů vyplývá, že to bude pěkná ptákovina. Ale za zkoušku nic nedáte, protože za Kadet palec nahoru a sranda.

Leigh Lahav - tak tahle holčina dělá animace o fanynkách. Jste geek nebo fanoušek seriálů, filmů, komiksů a vůbec tak všeobecně? Tak to by se vám její videa mohla líbit. Protože holčina zná hodně referencí a nebojí se je použít. Videa jsou fajn, videa jsou vtipná a zaměřují se na to, co zrovna probíhá v komunitě. Takže ji omrkněte.

DeviantArty

Byla bych tu dlouho, kdybych měla popisovat každého a ukazovat jejich úspěchy. Takže zde jsou seřazeni abecedně a mrkněte se sami.
Alexiuss (Romantic apocalypse, pokud vám to něco říká)
Blackbirdrose Fanouškovské fóry na Superwholock
Blee-d Sniperské veverky! Mecha!
Nimsley Fandom
ScribbleNetty CinnamonPewdieCry fanarty

Gameplaye

Jako by jich minule nebylo dost, co? Ale vzhledem k okolnostem musím jeden přihodit.

BatmanArkhamVideos - s tím, že vyšla nová hra zase na chvilku kanál ožil. Není divu, když se zaměřují čistě na Arkhamové hry. Takže ho nemůžu nechat bez povšimnutí. Zajímají vás Batmaní hry a z nějakého důvodu je nemůžete hrát. Tak jukněte. Gameplay je opravdu, opravdu dobrý, a kromě toho tam najdete všechny sidequesty, easter eggy a tak dále a tak dále.

Makery

Od malička mě to nepřešlo a ještě teď často zavítám na nějaké dollmakery. Tady je můj oblíbený.

Rinmarugames - Rinmaru dělá opravdu suprové a vymakané dollmakery. Ať už ty steampunkové, normální, fantasy nebo třeba sci-fi. Všechny jsou super. Je fakt, že, jak už to u dollmakerů bývá, tak výběr oblečení na chlapy je velmi omezen, ale ty dámské jsou plné, zajímavé a člověk tam vytvoří spoustu kombinací. Já si takhle ráda dávám dohromady postavy do příběhů. Jednou se s nějakou pochlubím.

Už se zase začínám ztrácet. Takže pokračování někdy jindy, někdy příště. Musím si ty nápady zapisovat.
Mimochodem, jak víte, že vás Night Vale zkazil? Když venku zahlédnete vrtulník, zavíráte a zatahujete okna ze strachu před Šerifovou Tajnou Policií.

Ani pes neštěkne

27. října 2013 v 8:59 | KadetJaina |  Děník
Bylo mi všechno, je mi líp. Sobota se nesla v duchu toho, že mě bolela hlava, pálila mě žáha a vůbec jsem se cítila akorát tak zralá na odstřel. Nic jsem neudělala a ani jsem na nic neměla náladu. Pravda, ráno jsme ještě zvládli dostat se k druhému finálovému zápasu v YYH (aneb rewatching, rewatching!!!) ale to je tak všechno. Pak jsem odumřela a nebylo se mnou nic.
Pravdou je, že ještě teď mi není úplně hej, ale pořád se cítím asi třikrát líp, jak včera. Dneska je v plánu vaření a jinak víceméně nic nedělání, takže bych třeba mohla stihnout udělat i text k zítřejšímu komiksu. Jediný fakt, co mě uklidňuje, je fakt, že zítra je volno a v úterý prakticky taky, protože díky imatrikulaci, na kterou nejdu, mi zůstává jedna hodina na navštívení. Vidím to na zakempení v knihovně.
To jsem udělala i včera. Napsala jsem seminárku, hip hip hurá. Teda, stojí uplně za starou belu, ale jak mám obsáhnout několik století nějak rozumně na tři stránky? A ještě s dvaceti knižníma zdrojema. Prostě je to celý na hlavu postavený. Ještě není zralá na odevzdání (ve čtvrtek máme teprve odevzdávat úvod), takže ji budu upravovat, ale hlavní je, že kostru mám a jedna nebo dvě věty na upravení mě už nezabijou. Mám úkol z krku, můžu se vydat směrem těch dalších.
Tak mě tak napadá. Nemáte někdo doporučení na odbornou knížku z českých dějin do doby husitů? (A nejlépe dvě na stejné téma, potřebuju dvě knížky na srovnání a nějak mě nic nezaujalo).
To je tak všechno. Jdu pokračovat v nic nedělání, alespoň na okamžik, než začnu něco dělat.
Zdar a Sílu, smrtelníci!

Welcome in Sheriffs Secret Police

22. října 2013 v 10:21 | KadetJaina |  Čmáraniny
Jak už jste si mohli všimnou, mám velmi ráda Welcome to Night Vale. Zajímalo by mě, jestli dal někdo na mou radu, a pustil se do jeho poslouchání, protože jestli ne, přicházíte o mnohé. Ryuki se jistě postaví za můj názor, protože i ona byla zkažena tímto podcastem. Ne, ne zkažena. Vylepšena.
Nicméně, než se odplazím na úvod do studia dějepisu, chtěla jsem sem prsknout nějakou čmáraninu. A jelikož ty ostatní patří k sobě, pak mi zbyla jen tahle, která patří zvlášť. Kadet už Šerifovi tajné policie? Proč ne! A hlavně je důležité zavřít Stevea Carlsberga (Což je pro Night Vale a Cecila něco jako pro Sherlocka Anderson. Dokážete se ztotožnit?)

A ano, vím, že v tom nápisu mám chybu."Apparently, the sheriff's secret police agree with me about old Steve Carlsberg, dear listeners. We just received a report from a reliable witness that two days ago, Steve was whisked into the back of a windowless van, only to reappear earlier this morning wearing thick head bandages and eating styrofoam shaped like an ice cream cone."- Cecil, ep. 6 The Drawbridge

Nakonec se člověk ve škole přece jen něco dozví

21. října 2013 v 23:07 | KadetJaina |  Děník
Jsem na sebe víceméně hrdá, protože se mi začalo dařit se chytat toho, co učitelé říkají. Trošku. Ještě pořád to není podle mých představ, ale už se začínám zajíždět a možná se přece jen nakonec něco dozvím a naučím. Tak třeba dneska. Zjistila jsem, že Valhala vlastně vznikla až v 10. století na popud křesťanství. Do té doby nebyla. Takže válečníci vydrbali, děkuji pěkně. Žádný kanec a nekonečné válčení se nekonalo. Takhle jim lhát do očí!


Čekám, kdy se co podělá, protože se mi poslední dny docela daří. Dobře, první známka průšvihu by mohl být mobil. Opět se rozhodl skočit z kapsy na zem a teď mu nějak blbne displej. Nenávidím dotykáče. Když chci psát A, píše mi X. Neumí abecedu, nebo co?
Ale zpátky k těm lepším věcem. Brigády začínají vypadat nadějně, v týdnu se stavím v knihovně a začnu se seminárkou na hradecké požáry, vrtnu se na čtení zajímacích knížek (konečně taky) a zjistila jsem, že jsem schopná si i pro to psaní udělat čas! (Ne, že bych napsala něco čtení hodného. Jenom jsem si potřebovala urovnat charaktery ve Lvím srdci, tak jsem je poslala na ples. Ne, nedám vám to přečíst).

O víkendu jsem napsala třístránkovou esej na téma "Life is like a bird flying through the hallway." Když už jsem si říkala, že bych mohla mít dost textu, zjistila jsem, že mám stránku a odstavec. Eseje na tahle zábavná témata jsou hroznej záhul na mozek. Od ptáka v chodbě jsem se dostala ke globalizaci a pak k tomu, jak vidím svět. Černě. Ale za odměnu jsem si dala Doriana Graye (nechci nic říkat, ale mohl za to obraz).


Jsem psychicky připravena na to, že začnu psát pro soutěže. Už mám stránku jedné povídky. Dokončila jsem ji někdy v září, ale byl to jen štěk, abych se zbavila nápadu v hlavě, a tak ji teď vesele přepisuju a dávám všem těm odděleným odstavcům tvar.
Mimochodem, vy nevděčníci! Povídku jsem dala, komiks dávám a žádné vyjádření? Jakto, že mě nechválíte? Jakto, že nic neříkáte? Tohle jsme si nedomluvili!


No, dost možná v týdnu sepíšu další doporučovací článek. Objevila jsem pár zajímavých věcí, o které je třeba se podělit. Není jich zas tolik moc, ale na těch pár řádků to bude stačit. A brzy dám do menu svoje oblíbené oblíbence, je to bez nich takové prázdné. Stay tuned.

A já se s vámi loučím.
Takže Zdar a Sílu, smrtelníci.

Čtu, čteš, čte

19. října 2013 v 15:49 | KadetJaina |  Děník
Ale samozřejmě ne všechno, co je potřeba.
To bych se z toho zmrcla. A stejně si ani nepamatuju to, co čtu. Takže je to fuk. Ale...

Ale konečně se dějou trochu zajímací věci, krom toho věčného nic, které se děje. Tak třeba ve čtvrtek. Ve čtvrtek jsem přišla domů a našla jsem svého křečka uplně mrtvého. Určitě ne stářím, jelikož mu byli čtyři měsíce maximálně. Asi neusnesl tíhu světa a spáchal rituální sebevraždu. Chudák křeček. A všichni z jeho smrti podezírají mě a říkají, že bych neměla krmit žádná zvířata. Opět to potvrdilo mou teorii, že mi všechno živé umře, takže bych to neměla vlastnit. V rámci zachování zdraví, nechcete někdo dva šneky, než umřou taky?
Křečka jsem mimochodem dostala první týden prázdnin a jmenoval se Richard Bella Dexter, zkráceně Richbery. Čest jeho památce.


Druhý úspěšný bod se konal v pátek, kdy jsem si konečně došla pro můj sváteční dárek, tedy Vránu: Soumrak bohů. Jaké bylo moje nadšení, když jsem zjistila, že oproti prvnímu dílu je v pevné vazbě. A barevně (ale to jsem věděla). Je to opravdu kratičký komiks plný násilí, střílení, řezaní a vybuchování nácků v koncentráku a jednoho árijce, co rád hraje šachy a je to pěkná svině. Když jde někde o druhou světovou, vždycky se objeví nějaké zajímavé myšlenky. Je fajn, že je má i podobné raso jako Vrána. Götterdämmerung.
A krom toho, že jsem ukořistila Vránu, jsem taky ukořistila Mloka 2000, kterého mi přenechal Erik s tím, že ho dostal, přečetl a nepotřebuje ho. Darované knížce na zuby nehleď, mám doma Mloka.
A samozřejmě tím se dostávám k posezení u Štěpánky s mým oblíbeným předním slepičincem, kde jsme si opět pěkně zakvokali a snědli pizzu. Ráda jsem děťáky zase po nějaké době viděla, když už nás výsoká škola takhle hrubě oddělila.


A teď sedím doma, snažím se donutit ke čtení dějin. Nejhorší je, že i kdyby mě to náhodou bavilo o něco víc, tak si nepamatuju vůbec nic. Rozhodla jsem si dělat výpisky, ale to se mi zatím nějak moc nedaří. A hlavně si přijdu, že čtu zbytečnosti, s přihlédnutím k tomu, že bych měla číst několik knížek, které budu doopravdy potřebovat, protože se na ně budou učitelé ptát. V týdnu už musím poshánět a začít číst i to, co je potřeba. Udělat si nějaký čtecí systém.

Mimochodem, jestli máte někdo rádi superhrdiny a zombárny, tak do příští středy jsou na stáncích Marvel Zombies (z Marvel komiksového kompletu) za 200 Kč. Doporučuju, je to sranda číst. Spíďa bez nohy a rozpůlený Ironman? Hells yeah! Prsty v tom má Kirkman, který má krom jiného prsty i ve Walking Dead, takže to zavání docela dobrou kvalitou. A taky rozloženým masem a brutalitou. Dobrou chuť.

A já se poroučím pokračovat ve čtení, ať se dostanu aspoň k tomu Chlodvíkovi.
Tak Zdar a Sílu, smrtelníci!

Královna strachu

17. října 2013 v 14:59 | KadetJaina |  Čmáraniny
Povedlo se mi rozchodit techniku. Hip. Hip. HURÁ! Naskenovala jsem tři stránky komiksu (jsem v polovině druhé kapitoly, nejsem borec? Jsem borec) a tak jsem se rozhodla, že naskenuju i nějaké jiné čmáraniny, kterými si krátím chvíli. Mám jich hromadu, ale šoupnu sem zatím jen tenhle jeden.

Jak se o mně ví, mám ráda Batmana a čas od času čtu i komiksy, které se mi dostanou pod ruku. Není jich moc, nerada čtu na počítači, takže si pečlivě vybírám. A jelikož mám nejraději Scarecrowa (a pak i Riddlera, Mad Hattera a Jokera, ale to je vedlejší), tak s ním sháním co nejvíc komiksů. A tuhle jsem četla jeden, kterej mě dostal na kolena. Scarecrow se rozhodl, že jedna z jeho obětí by mu udělala skvělého sidekicka. A zašel dokonce tak daleko, že jí ušil kostým. A tehdy jsem se musela smát. A musela jsem ho samozřejmě nakreslit.
Nebyla bych to já, abych neměla OCčko i v Batsym. Říkejme jí tedy klidně Becky (protože jména svých OC používám často do jiných textů a právě teď její jméno sedí v New Weird povídce, takže ho nemůžu říct). A když už jsem viděla ohoz na sidekicka, musela jsem se do toho pustit a nakreslit ji v těch hadrech. Pro porovnání originál dole.
Ale opravdu. Musí ženské superhrdinské (a nejen to) oblečení vždycky vypadat takhle šmexy? Je to hrozně nepraktický.Mimochodem, koho by to zajímalo, je to z komiksu New Years Evil: Scarecrow