Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Kadet doporučuje

1. října 2013 v 10:24 | KadetJaina |  Vránonázory
Původní plán bylo vypsat všechno zvlášť, ale za prvé bych se zbláznila nad počtem článků a za druhé bych nikdy nenapsala všechno, protože by mě to prostě nebavilo. A tak jsem si řekla, proč všechno, co Kadet doporučuje okolí a ví se o tom málo nebo to nemá tolik zasloužené lásky, nenapsat do jednoho článku? A když už v tom budu, aspoň můžu přiřadit i věci, které bych do původních článků ani nezařadila - a to filmy. Nebude jich moc a ztratí se mezi těmi zajímavými věcmi, ale vyjádřím se a to mi stačí.

Takže Kadet doporučuje. Abecedně.

Animace

Mám ráda krátká animovaná videa, ale nevyhledávám je. Proto jsem ráda, když mi jen tak spadnou do klína.

K Yolin jsem se dostala přes její Go!Robins. Krátká videa o Robinech a jejich životě s Batmanem. Batmaní rodinka je vůbec rozrostlá a všichni jsou to šmejdi. Ale Yolin nedělá jen tato videa. Má spoustu vlastní tvorby a zajímavých projektů, které stojí za to zkouknout. Mrkněte na ni.


Filmy

Málokdy se povede, aby mě film nějak víc chytnul za srdce nebo si ho záměrně pouštěla víckrát. Nejsem ten typ, nemám na to čas ani náladu. Ale mezi tou spoustou, kterou jsem viděla, jsou dva, ke kterým se vždycky ráda vracím a stojí za to je shlídnout.

Snídaně na Plutu
Původně kniha od Patricka McCabe. Bohužel není přeložená do češtiny, přečetla jsem ji anglicky. Ale McCabeův styl je těžký, takže je to jedna z mála knih, kterou nepreferuji před filmem. Zato film. Ach, film!
Jsme v sedmdesátých letech v Severním Irsku a sledujeme osud mladého Patricka Koťátka Brandena. Život si s ním nehezky zahrává. Je transexuál, nemá moc přátel a je věčný snílek. Jeho snem je najít svou matku, která odjela do Londýna, a napsat o tom knihu.
Film je hořkosladký. Je vtipný, smutný, zábavný a plný parádního soundtracku. Když jsem ho pouštěla mamce, na konci chvilku koukala a řekla: "Bylo to krásný. Ale vlastně. Hrozně smutný." Protože to, co Koťátko zažívá, jsou někdy věci, které by zlomili nejednoho tvrďáka, natož křehkou dívku, jako on.Vrána
To jste nečekali, co? Nenadržuji Vráně jen proto, že jsem vrána. Ti, co film viděli, mi musí dát za pravdu. Vrána je prokletá, od komiksu až po film. Vždycky tu byl někdo kdo zemřel v souvislosti s Vránou. Nemusím ani dodávat, že autorovi to na psychickém zdraví nepřidalo.
Temný romantický příběh. Eric Draven je i se svou snoubenkou Shelly zabit. Po roce se vrací, aby se pomstil na svých vrazích a mohl dál klidně spát. Je provázen vránou, která ho přivedla ze záhrobí a která mu ukazuje cestu a hledá jeho oběti.
Nejsem na romanťárny, to si spousta lidí mohla všimnout. Ale tohle je všechno dohromady. Akční střílečka s temným podkladem a spoustou myšlenek, které člověka provází po zbytek dne, ne-li déle. Protože Vrána je jedna velká bolest, kterou někdo nejprve přenesl na papír a potom do filmu. Protože Vrána je pravdivý příběh. Protože Vrána bolí.
Musím ještě dodat - zapomeňte na další díly. První a dost. Jsem fanoušek. Vím, o čem mluvím.Gameplaye

Nejsem zrovna hráč. Není to tím, že bych hry ráda nehrála, ale jsem mizerná a nemám trpělivost. I když mě hra baví, někdo mě jednou zabije a já se naštvu a odmítám hru dohrát. Proto mi nezbývá než se bavit u sledování jiných lidí, jak hrajou hry. Aktivně sleduji tři gamery, které teď představím.

Nebo taky zkráceně Cry. Co na něm lidé milují především, je jeho hlas. Nerozptyluje nás kamerou a tak se snadněji soustředí na hru a právě na jeho hlas. Zní jako by denně kouřil tři krabičky, ale pořád je to nádherný hlas. Kdo si ho nezamiluje, ten je nejspíš chlap.
Většinu času je kliďas a nenechá se rozházet žádnou hrou nebo situací. Ale když už se rozhodit nechá, tak člověk pozná Mad!Crye a není to pěkný pohled. Ne nadarmo fanoušci kreslí spoustu jeho alter eg, které jsou psychopatické. Protože když Cry dostane novou zbraň nebo se nedejbože naštve, nikdo by nechtěl stát vedle něj.


Slečna z Británie, která umí hrát. Říkám to především proto, že je nejlepší z těch, co sleduju. Ať už jde o týmové hry, kde si všechny s přehledem dává, tak i single playery, kde často ví, co dělá. Chvilku mi trvalo, než jsem jí začala rozumět. Přízvuk má šílenej. Ale stálo to za to! Její psychopatický smích z ní navíc dělá kandidátku na mou nejlepší kámošku. Check Minx.

Musím ho vůbec představovat? Právě teď nejodbíranější kanál na Youtube a pořád stoupá. Proč? Není na něm nic tak kouzelného a není lepší než ostatní. Je prostě idiot. Nebojím se to říct. Dělá blbosti, hloupé věci, pubertální fórky, ale lidi ho sledují a lidi ho žerou. Protože, a tak to je i když lidé středního věku koukají na ulici a puberťáci na Vyvolené, se u jeho sledování uvolníte a když se naladíte na stejnou vlnu, tak i pobavíte.
Do výšin ho vynesla Amnesia a jiné hororové hry, protože Pewds je velmi citlivý na lekačky. Když se vyděsí, je schopný rozbít si počítač tím, jak vyskočí. A křičí jak malá holka. Doporučuji.


Hudba

Nebudu se tu zdržovat tím, že budu všem cpát svoje oblíbené kousky a kapely. Hodím sem jen dvě věci, které stojí za to si poslechnout.

Sice má songů jen pár, ale všechny stojí za to. Jsou totiž zajímavé, vtipné a sarkastické. A chlapec všechno dělá sám. Nenahazuje videa nijak pravidelně, ale i to stačí, aby pobavil. Chcete vědět jak to dopadlo s Disney princeznami? Něco málo o záporácích? Nebo se dozvědět celý děj Harryho Pottera a Lotra v 99 sekundách? Paint je váš člověk.

Musíte milovat žirafy. Jsou to krásná zvířátka. A když jsou parní? Nejlepší kombinace.
Parta robotů zpívající kabaretní směsku a dělající covery na spoustu špatných písniček, které z toho nakonec vyjdou jako geniální věc. Stačí mít jen hlas. A není zábava je jen poslouchat, ale i sledovat. Jejich robotické pohyby jsou totiž dost přesné, chlapci chodili na hodiny mimů (ať se to řekne jakkoliv). Na youtube kanálu nemají jen hudbu, ale i dost videí o sobě. Jak chodí po conech, jak se baví při obyčejném dni. Ale ta hudba je pořád na prvním místě. Poslechnetě si je. Prohlédněte si je. Kadet doporučuje nejvíc.


Podcast

Jen jeden a jediný. Co je podcast? Jednodušše rádio.

Přátelská pouštní komunita, kde se všechny konspirační teorie stávají pravdou. Pokud jste přátelé zvláštního humoru, věcí, ze kterých vám běhá mráz po zádech, a chcete se zlepšit v poslouchání angličtiny, Night Vale je to pravé pro vás. Protože angličtina je tu skvělá, budete rozumět každému slovu a když se vám povede naladit na vlnu humoru, bude váš den hned mnohem hezčí.
Jde o podcast, který vychází vždy 1. a 15. a místní hlasatel Cecil Baldwin tehdy přináší novinky z pouštního městečka. Ač se může ze začátku zdát, že díly na sebe nijak nenavazují, určitě nezačínejte od prostředka ale od začátku. Protože i to, co se řekne v pilotním díle, se může objevit o třicet dílů později. Všechno má spojitost se vším. Andělé neexistují a Šerifova tajná policie připomíná, že o nich nikdo nemá nic vědět.
Dobrou noc, Night Vale, dobrou noc.


To je zatím vše, na co si dokážu vzpomenout takhle nad ránem. Mám půl hodiny na dostání se do školy, takže kdo ví. Třeba si jednoho dne vzpomenu na další věci, co vám potřebuju nutně vecpat, a udělám druhý díl. Bylo by to fajn, ne?
A znovu říkám, vyzkoušejte ty věci. Vyzkoušejte Night Vale (především Night Vale. Dnešní epizoda mě zničila. Nikdy jsem nemyslela, že mě to zničí. Že budu tak milovat charaktery. POSLECHNĚTE SI NIGHT VALE!!!!!) Protože Kadet ví, co dělá. Kadet ví, co je dobré. Všichni by měli poslouchat Kadet.
Do it!

Zdar a Sílu, smrtelníci!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 1. října 2013 v 13:25 | Reagovat

Pewdieho videa vždycky zaručeně zvednou náladu ... často u nich skončim, když se mám učit na zkoušku nebo tak :)

2 sarush ef sarush ef | Web | 1. října 2013 v 21:19 | Reagovat

Gameplaye taky sleduju, ale spíš od českých youtuberů.

3 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 2. října 2013 v 10:04 | Reagovat

[1]: Jen je mi líto, že už nehraje Amnesii. Ta mě bavila asi nejvíc :). Ale i jiný hry stojej za to :D.

[2]: Z českých game youtuberů neznám jediného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.