Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Ready for everything!

3. října 2013 v 15:00 | KadetJaina |  Děník
Témata seminárek vybrána a teď už to jenom zvládnout. První téma bude zábava a vím i, kde hledat informace, jelikož jsem si je hledala pro příběh, na kterém pracuju (stylem, kterým jsem pracovala na Jackovi, takže než to dopíšu, pár let to dá). To je téma Požáry v Hradci Králové. Ještě mám do večera čas to nějak upřesnit, ale zatím mě nenapadá jak. Uvidíme. Druhé téma je seminárky je tvrz Rodov. No není to krásné místo? Uplně na výlet. Bude se o tom psát jedna báseň. Tolik možných informací!


Už jsem zmiňovala, jak jsou díry v rozvrhu ubíjející? Člověk má hodinu a půl čas, jenomže za hodinu a půl není s to se dokopat k něčemu užitečnému a třeba jen začít. Přitom je to dost času udělat kus práce, ale komu se chce na hodinu a půl něco začínat? Kdyby tak odpadaly radši poslední hodiny a ne ty předposlední. Nebo nedej bože prostřední! Jaký to má smysl? Nestěžuju si. Vůbec. Ani trochu. Pořád tam to volno je a dá se s ním počítat a člověk něco málo udělat může. Může. Ale to neznamená, že udělá, že?

Já si dnešní hodinku volna vynahradila na to, abych si napsala osnovu ke komiksu. Tedy, rozšířenou osnovu. Měla jsem jasno od začátku do konce, jenom v jednotlivých kapitolách jejich náplň pokulhávala. Upřímně, pokulhává doteď, ale hrubý náčrtek mám. Líbí se mi, že je to těžce klišé příběh. Protože člověk se pořád nemůže snažit vymýšlet něco originálního. Je to pro mě oddechovka. Příšerky, upíři, vlkodlaci, lidi a souboje, to je moje. Tím jsem jen chtěla říct, že vím, co chci. Není problém, to udělat. Dokud nebudu líná. Jestli zlenivým, tak se příběh asi zase ztratí. Bylo by to smutné. Komiks budu dodávat jednu stránku každé pondělí, takže už teď vím, že mám na jedenáct týdnů dopředu materiál připravený, takže by se snad nemělo stát, že dojde. Věřím si. Věříte mi?


Zjistila jsem, že vyjde další komiks Vrány: Soumrak bohů, a jsem rozhodnutá ho získat do pařátů. Že jsem těžce pozadu s kupováním Death Note, s tím jsem se už smířila (o Crying Freemanovi nemluvě), ale tohle je koneckonců věc, co chcu mít doma. A v předprodeji není ani tak drahej. Vrána jako komiks se mi moc líbila, bylo to něco jiného, než jsem zvyklá číst a bylo to prostě temný a smutný. A jelikož tenhle díl se navíc odehrává v koncentráku, mohlo by to být sakra zajímavé.

Nějak mě nenapadá, na co si ještě postěžovat. Všechno je při starém. Možná tak to, že v sobotu budu po půl roce řídit a jak tedy můžete předpokládat, se nemůžu dočkat. Nesnáším to. Brr.

Tak zatím.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adiira Adiira | Web | 3. října 2013 v 20:02 | Reagovat

O dírách v rozvrhu vím svoje. Když jsme si stěžovali, že bychom chtěli uspořádanější rozvrh, udělali nám v něm děr ještě víc a ještě nám hodili 3 hodiny i na pátek. Právě mi prodražili školu o další stovku týdně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.