Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Květen 2014

Tipy a FAQ

26. května 2014 v 9:46 | KadetJaina |  Příručka správného upíra
*tento FAQ byl vybrán náhodně. V budoucnu se může objevit i nový FAQ, ze skutečných otázek, které mi ohledně příručky přišly na mail*

Tipy


Dbejte na ústní hygienu, to že jste upír, neznamená, že musíte být prase a týrat oběti zkaženým dechem.
Když už musíte k zubaři, pamatujte, že v zrcátku ve vaší puse nic neuvidí.
Netrapte své oběti, mohlo by jim srdce spadnout do kalhot a odtud nepumpuje tolik krve.
Pozor na shánění obětí přes internet. Nikdy nevíte, kdo je na druhé straně!
Pamatujte si, že každý správný upír se občas musí zamilovat a trápit se nad vlastní existencí. Fanynkám to trhá srdce.
Pokud se chcete proměňovat v krysu, pozor na kočky
Než se necháte přeměnit v upíra, ujistěte se, že máte prachy na rakev.

FAQ


"Kde mohu sehnat upíra, který by mě proměnil?" - Markéta (13)
Milá Markéto, navrhujeme nejlépe nějaký noční klub nebo temný park v noci. Dej si ale pozor, aby sis upíra nespletla s úchylným sousedem, který tě už notnou chvíli sleduje. Jestli se zadaří proměnit tě v upíra, dej nám tak za dvacet let vědět, jak se cítíš v třináctiletém těle.

"Jakou používají upíři zubní pastu, že mají tak krásné zuby?" - Karel (25)
Drahý Karle, upíři používají speciální zubní pastu s příchutí hemoglobinu. Je těžce k sehnání, protože se do ní mimo jiné používají zakázané látky - ať zákoně či morálně. Pokud chceš podobnou pastu koupit, musíš se nejprve dostat do undergroundu a nenechat se tam zabít. Při nakupování doporučujeme mít u sebe česnek a svěcenou vodu.

"Dorůstají upírům zuby jako žralokům?" - Michaela (20)
O téhle otázce se již dlouho diskutuje. Pokud mají upíři regenerační schopnosti, předpokládáme, že i zuby jim dorůstají. Jestli upír regenerační schopnosti nezíská, musí si na svou chloubu dávat pozor, neboť o ni může kdykoliv přijít. Existují sice speciální upíří protézy, ale už to není to pravé ořechové.

"Je nějaká krevní skupina, kterou upíři preferují?" - Mirek (16)
Jestli si myslíš, že se skupinou AB, na tebe upíři nepůjdou, Mirku, tak se pleteš. Upíři si nevybírají, protože zvenku nepoznají, jaká krevní skupina určitý člověk je. Avšak ve speciálních upířích krvavých vinicích (většinou je vede nekrofilní nebo konzervativní upír) se krev dělí podle skupin a dokonce podle věku. Takže pokud někomu zachutná B+ z dívek od patnácti do pětadvaceti let, může tu najít, co si žádá. Každý má rád to svoje.

"Nikde jsem v příručce nenašla zmínku o Edíkovi. Kampak se ztratili Twillightoví upíři?" - Sárinka (12)
Milá Sárinko, kdybys nebyla malé dítě s ještě nepochopitelným smyslem pro nesmysl, jistě bys zaregistrovala nějaké narážky, které se v textu vyskytly. Jelikož česká asociace upírů nepřijímá Edwarda jako upíra, ale spíše jako genetický omyl nebo vílu s blood fetišem, nemohli jsme ho do příručky zařadit přímo. Pro menšinu, která ho jako upíra bere, mám jednoduchou definici tohoto patvora: Upír s nadlidskými schopnostmi, třpytící se na slunci, který má ulíznuté vlasy, se řadí mezi speciální neřád, který je až na konci potravního řetězce a nepřeje si být jmenován.

"Co dělají upíři přes den?" - Martin (??)
Martine, dle všeobecných studií prý upíři přes den spí ve svých speciálně vystlaných rakvích někde ve sklepech. Avšak najdou se upíři, kteří trpí nespavostí. Tito upíři vyhledávají tmavá místa, většinou si povídají se svým stínem nebo hrají šachy sami se sebou. Samotář si taky může pořídit počítač a bude to právě on, kdo vám v Counter Strike natrhne zadek. Dokonce se založila i skupina anonymních nespavců, pro ty, které nebaví sedět doma. Ti se přes den schází, hrají karty a baví se vzájemně vtipnými historkami z lovu.Volno? Volno! ... na den nebo dva

22. května 2014 v 14:33 | KadetJaina |  Děník
Tak to je, když přejde nejhorší týden a najednou bude trocha klidu. Aneb starověk z krku, literatura (snad) taky z krku, jen ta hloupá psychologie opět nedopadla. Hm, hm, hm, tak ještě třetí pokus, ale ten mám v tak hloupou dobu, že nedopadne taky. Tak opáčko příští rok! A s někým lepším.
Ale abych nemlela z cesty. Co starověk? Starověk byl velmi jednoduchý test. Jenomže můj mozek se rozhodl, že vypustí všechny důležité informace a nechá mě koukat na papír a říkat: "Jooo, já to vím. A já vím, že víš, že to vím. Ale víš co? NEŘEKNU!" Ale mám ho. Za tři, trooošičku s odřenejma ušima, ale starověk mám z krku a jsem superšťastná.
Literaturu jsem psala dnes a nečekaně jsme dostali jinou báseň. Teď je jen otázka, jestli jsem do výsledků napsala dostatečný počet slov "God", "Fate", "Father Almighty" a "Ruler". Myslím, že zrovna v tomhle případě je to totiž velmi podstatné a bez toho by to nešlo udělat. Ale věřím, že mám literaturu taky z krku. A zrovna u ní mě nebude nijak moc trápit, když bych jí nááááhodou měla dělat znovu, ale nah. Nebudu.


A teď mám chvíli volníčko. Až další čtvrtek mám ústní z fonetiky, takže si dávám pátek a možná sobotu volno a pak se zase začnu pečlivě učit. Moc se jí nebojím, jenom je můj ústní projev velmi slabý a podle toho to asi bude vypadat. Ale to přežiju. Horší bude týden na to, kdy si opakuju psychologii, polštinu a mám první zkoušku z obecných dějin. Polštinu se naučit zvládnu, obecné dějiny taky. Ale ta hloupá psychologie! Nevyjde to, vím to už teď. Není to v mých pololidských silách.
Dost o škole. Co se děje dál?
Včera jsem úspěšně navštívila Levné knihy. S novou kupou knížek co tam přivezli jsem si mohla oči vyplakat, protože jsem neměla dost peněz. Ale svět se nezboří. Jako novinku do své knihovničky jsem přivítala Solaris, Rosemary má děťátko a Jindřicha V. Bratrovi jsem navíc vzala tři Warhammery. Kdybych to ráno neobjednala dva Vějíře, které mi doma chyběly, tak bych si možná nakoupila i ty Čapky. Ne, vážně, kdo můžete, mrkněte do Levných knih, možná najdete taky něco zajímacího.


Jinak jdu dnes do kina na X-Meny a co jsem tak slyšela, stojí to za to. Takže se velmi těším. Včera jsem si navíc pustila Justice League: The Flashpoint Paradox a musím říct, že to byl jeden velký masakr a vidět Batmana jako někoho, kdo se nebojí zabíjet a nebo anorektického Supermana, byla prostě sranda. Jen tam bylo třeba dotáhnout pár detailů, ale i tak to považuju za dost úspěšný film.
Tak... co dodat. Možná připomínku. Nezapomeňte na New Weird, ještě je čas psát. Je potřeba, aby se objevilo co nejvíc soutěžících, aby byla ještě větší sranda. A kdo by se snad chtěl o prázdninách nudit, Triumvirát (které brzy přejmenuju na masochisty s tou tunou špatných textů, co musí číst) chystá nějakou podrazárnu. Tedy, chci říct literární soutěž. Prozatimní informace jsou tady, budou doplněny na konci června. Ale rozhodně stojí za to to zkusit. Aspoň jedno.
To je tak všechno, co jsem vám mohla chtít říct.
Takže se zatím mějte a užívejte života! Dokud můžete. Je jen jeden. A mohl by skončit... tak snadno... tak rychle... neotáčejte se.
Zdar a Sílu, smrtelníci!

P.S.: SOONER


Půjdeme si užít starověku!

18. května 2014 v 15:18 | KadetJaina |  Děník
Ale až ve středu. Až ve středu do té doby je času ještě dost. Ale už mě to nebaví. Nemám nic proti starověku, nemám nic proti teoriím. Mám něco proti milionu jmen, která nejdou normálně lidsky vyslovit a datům, která jsou vlastně k ničemu, když člověk nezná onu teorii, která je jaksi ztracena v té tuně informací. Radši bych si užívala sociální důvody toho, proč se stalo to a to, než si napsat "stalo se tohle, byl tam tenhle a tenhle." To není nic pro mě. To si neumím zapamatovat. S tím neumím pracovat!
Takže teď sedím, starověk jsem zahodila stranou a nechávám si po zbytek dne volno. Ještě mě v úterý čeká znovu psychologie, protože jsem chytla špatnou učitelku. Ne, ne špatnou učitelku, ale špatný výběr v případě, že chce být člověk flákač. Neboť většina ostatních už má psychologii za sebou. Napsali si test na Freuda a mohli odejít. Ale ne já. Kdepak. My musíme být o dva levely výš než ostatní, takže mi nestačí co jsem se učila tři roky na střední. Musím se zase učit! Ale to nevadí. Zítra na to bude dost času, i když mám doučování. Ale bude to stačit na to, abych tentokrát ten test napsala. Vím, jak vypadá, tak to snad přežiju. A když ne? Inu, i to se stává, ne, že ne.


A čím se bavím v mezičase a prokrastinaci? Čtu amatérské pisálky na internetu. Myslím, že v některých případech je to známka masochismu. Na druhou stranu jsem viděla tisíckrát horší věci, u kterých jsem musela našlapovat opatrně, protože mi je poslali známí. Takže se vlastně docela bavím. Je to lepší než Šepšeskaf nebo Ibbi-Sín nebo nedejbože Tukulti-Ninutra... a to jsou ještě jednoduchá jména.
Co mojí tvorby týče, začalo zkouškové a mozek se vypojil. Tudíž nejsem schopna přijít na nic zajímacního nebo si sednout k opravě textů. Leží mi tu Postapo, které by si zasloužilo upálit, ale já ho statečně opravím, protože mi to za to stojí. Taky mi v hlavě hraje scénář a včera mě k němu napadlo vylepšení, takže myslím, že si brzy sednu a konečně ho sepíšu, protože je moje představa jasnější. A o prázdninách se chystám na další dlouhý projekt, protože už musím začít, nebo mi ty dlouhodobé příběhy v hlavě uhnijou a nebude z nich nic.


Co se soutěží týká, hodnocení Dračího Řádu se statečně odsunulo na druhou polovinu června, takže si na výsledky ještě počkám. Druhé kolo Vidoucích končí na konci května, takže tam je to ještě čtrnáct dní. I přesto, že jsem už zvyklá na dlouhé čekání u soutěží, jsem docela netrpělivá. Hlavně u těch Vidoucích. Před třemi lety jsem dostala 13x ne, abych se letos dostala do druhýho kola. Kdyby aspoň poslali to hodnocení, abych věděla, jak moc lepší to teda ve skutečnosti je. Abych na sebe mohla být víc hrdá než jsem!
Existenční krize se mi pomalu řeší. V hlavě. Včera jsem kvůli tomu měla malý breakdown, ale už mám o něco jasněji. Jak to dopadne ještě nevím, ale jsem ráda, že jsem ráda. To stačí.
To by bylo asi tak vše. Vím, že bych měla přestat prokrastinovat a radši se na ten starověk ještě kouknout a aspoň si pokusit něco zapamatovat (490, 480, 479, 449) ale fakt už mě to ne-ba-ví! Děj se vůle ížob.
Takže zdar a Sílu, smrtelníci!

P.S.: SOON
mwahahahahahhaahha

Budoucnost je nejistá a cesty Síly jsou nevyzpytatelné

15. května 2014 v 19:17 | KadetJaina |  Děník
Dneska jsem úspěšně zvládla zkoušku z Úvodu do studia dějepisu. Upřímně jsem se po letech bála. Samozřejmě, nervozita před zkouškou je normální a padne prakticky na každého, ale tohle byla nefalšovaná hrůza z učitelky. Nevím, co jsem si namlouvala, byla jsem si jistá, že bude chytat za slovíčka. A to nemám ráda, dělá mi problém se z takové situace vymotat. Ale zkouška proběhla naprosto bezbolestně v mojí vlastní režiji a ještě jsem si notnou chvíli povídala s učitelkou po jejím konci (jak byli ti venku vyděšení, že jsem tam nějak dlouho). Odcházela jsem odtamtud s pocitem "takhle jednoduchou zkoušku už v životě nezažiju" a s jedničkou.
Ale ten rozhovor se mi vymstil. Teda, už mi to leží v hlavě delší dobu, ale tohle tomu nasadilo korunu. Nikdo mě nepodporuje! Nikdo. Moje rozhodnutí dát sbohem UHK a přesedlat do Perníkova na angličtinu se schází jen se samými negativními ohlasy. Guys! I know you love me. BUT!
Horší je, že proti jsou i všechny logické důvody. Jsem člověk pragmatický a skeptický. Projevuje se to v mnohých sférách a hlavně ve chvíli, když vážím pro a proti. Byla spousta PRO abych vypadla a měla klid od té strašlivé věci, která si říká dějepis, jenomže se vyjevuje stále víc a víc PROTI. Hlavní argument zní asi takhle: "Nejsi idiot, školu zvládneš, tak proč by sis měla ulehčovat?" A je to pravda. Zdrhám kvůli tomu, že to není procházka růžovým sadem? Počítala jsem s tím, tak proč bych to dělala? Zdrhám proto, že chci dělat angličtinu a dějepis mi v tom brání.
Jenomže proti proti proti a já sedím, nohy nahoře, čučím do stropu a říkám si: "Now what?"
Nesnáším plánování budoucnosti, protože nesnáším nejistoty. Nemám ráda, když nemám pevnou půdu pod nohama. Protože nikdy nic nevyjde tak, jak by si to člověk představoval, proto nic neočekávám. Pak můžu být vždycky jen mile překvapena a nebo prohlásit: "Já vám to říkala."
Nejsem člověk, co mění rozhodnutí, protože ho ostatní nutí. Potřebuju argumenty. A ty tu jsou. Pro i proti.
A já pokračuju v sezení.
Protože
vážně
now what?


Začíná období smrti

11. května 2014 v 18:26 | KadetJaina |  Děník
Zkouškové klepe na dveře. Ještě ani nezačalo (to až zítra) a já mám za sebou už čtyři zkoušky. Víceméně. Dvě z nich si zopáknu ještě v průběhu května. Jak jááá je nenávidím. Jak já nenávidím zkouškové. A školu. A hlavně dějepis. Převážně dějepis. Ale ne, nepřeberte si to špatně. Mám dějiny ráda. Ale to co nám občas na té škole předvádějí, tak to bych si šla hodit mašli. Ale to nevadí. Přežívám úspěšně!


Co zajímavého v mém životě za tu dobu, co jsem taktně mlčela? Inu, vlastně i v životě taktně mlčím. Nic zajímavého se neděje, nic zajímavého mě nepotkalo. Ničím si život hraním her, prokrastinuji u Youtube videí a tenhle týden mám úspěšně vymytej mozek, takže ani to příběhování není co bejvalo. A tím vymytým mozkem to myslím do slova a do písmene. Sedí mi tam Montesquie, Machiavelli, Comte a Komenský a kdykoliv se objeví něco s nápisem "nápad", tak po tom skočí a zašlápnou to. Šmejdi mizerní!
Tenhle týden mě čekají tři zkoušky. Přičemž dvě dám určitě, u té třetí, ústní, si nejsem jista vůbec ničím. První důvod je učitelka, druhý důvod jsem já na ústních zkouškách a třetí důvod je, že mě to učení tak kur...hrozně moc nebaví, že nevím, co mi v té mé mozkovně uvízne. Dávám sbohem zdravému rozumu. Kde by mělo být dle Komenského světlo, je tma. Aspoň to jí tam budu moct říct. Mám tmu.


Jinak nemám moc co říct. Pořád nemám stejně ráda lidi, lidi nemají pořád rádi mě. Výsledky Dračího řádu kde nic tu nic, i když před pár dny slíbili, že by mohli dát do pár dní vědět. Letos si s tím vůbec dávají na čas, jindá už výsledky byly. Mám hromadu věcí co číst (naštěstí ne do školy, to už jsem vzdala) ale nejsem s to po nich sáhnout. Vzdělávám se v ohledech jiných, scénářovo-komiksových. Zatím můžu úspěšně říct, že jsem se nedozvěděla z knih skoro nic nového a pořád nemám tušení, jak se takový scénář píše. Ale zatím to není aktuálně třeba, tak co se tím zatěžovat, že jo.
A to je tak vše, co mohu v tuto chvíli dodat.
Jdu umřít na stůl a plakat nad tím, jak nemám ráda pozitivismus. A humanismus. A renesanci a empirismus a universalismus a ...
Fuck them all!
Zdar a Sílu, smrtelníci (a případní jiní tvorové).