Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Červen 2014

Mýtus 2

23. června 2014 v 13:22 | KadetJaina |  Anti-Zombie příručka
Další mýtus je zde. Taky jste si vždycky mysleli, že po pokousání se člověk promění v zombie a začne vás co nevidět pronásledovat? No... a co když jste se přepočítali?
Drrrrn drrrn drrrn

23. června 2014 v 13:19 | KadetJaina |  Děník
*kuck kuck*
Nakecat toho nakecám spoustu, ale nikdy mě v krku nebolí. Ale předčítejte chvíli mamce knížku, když peče a nemáte se zrovna o čem bavit, a cirkulárka v krku jede jak blázen. Proč? Je to proto, že člověk nečte ve své normální tónině, nebo že má hlavu sklopenou? Kdo ví. Ale v krku mě bolí.
Ačkoliv si to maminka nezasloužila. Když jsem jí o víkendu navrhovala, že může jet se mnou do knihovny, aby si pro jednou vybrala knížky ona (protože upřímně, vybírat jí knížky na čtení je stále těžší), tak s radostí souhlasila. Aby následně prohlásila, že to zmákneme ráno a odvezeme bratra do školy. Takže místo toho, abych si při pondělku vyspávala, tak jsem vstávala brzo ráno. Nenávidím rána.


No, knihovnu jsem znásilnila o povinnou četbu na anglickou literaturu. Teda jen o tu, co máme povolenou číst česky. A upřímně, brrr. Co jsem si to natahala do baráku? Samé náboženské plky, snad jen ta Artušova smrt bude za něco stát - a zrovna z ní stačí přečíst tři kapitoly. Ale kdo ví, když mě to zaujme, spolknu to celé. Ještě chápu čtení Církevních dějin a Dějin britských králů, ale proč do nás hustit Milost přehojnou největším hříšníkůlm udělenou a nebo Poutníkovu cestu z tohoto světa do světa budoucího? Chápu, že je naše učitelka velmi velmi velmi silně věřící člověk a myslí si, že křesťanství je základ úplně pro všechno, ale... Musí tím týrat nás?
Ale nestěžuju si. Prostě jen začínám tím nejhorším, třeba na ty Guliverovy cesty se těším. Prostě ten seznam mohl vypadat tisíckrát hůř a nevypadá, tak co z toho. Ale taky mohl vypadat tisíckrát líp a to mi nikdo nevymluví. Tak či tak, už mám před sebou jen dvě kapitoly Ztracené brány, takže ji dneska spolknu a třeba ještě při večeru sesmolím tu recenzi. Už tak mám oproti mému normální tempu skluz. Hloupá škola. Ještě, že je z krku.


Taky samozřejmě odkládám věci jak můžu. Kvůli jedne obludě jsem se začala dívat na Teen Wolf. Je to přesně takové, jako napovídá název. Ale aspoň je to sranda a to ve velkém přebije fakt obyčejných klišé zápletek. Řekla bych, že je to oddechovka pro znuděné dny. Ale hezky jedno po druhém, projekt slíbený na tenhle víkend se ještě nestihnul rozjet. A moje vlastní plány jsem zatím nezačala ani uskutečňovat - kromě toho generálního úklidu pokoje. Mám uklizeno naprosto famózně, budu moct začít psát co nevidět. Až dočtu.
Což jdu dodělat teď.
Takže se opatrujte.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
K.

Co děti?

20. června 2014 v 15:36 | KadetJaina |  Děník
Nejspíš si nemají kde hrát.Opět sleduju malá smráďata na internetu a sociálních sítí a musím převracet oči. O to horší, když si vzpomenu na svoje vlastní začátky na internetu. Byla jsem jen o něco málo lepší než oni, ale taky do nebylo nic valnýho. Horší je, že oni teď daleko víc rozumí technice než já (popř. my) před těmi dlouhými lety. Takových možností, děsím se budoucnosti.
Jo a mimochodem, úspěšně jsem absolvovala první rok na vysoké škole a odemkla jsem achievement Summer holiday. První den volna se nesl v duchu toho, že jsem konečně rozečetla tu Ztracenou bránu (a je to velmi zajímacní a dobré) a zatím jsem na osmdesáté stránce a můžu tak nějak doporučit. Uvidíme, dočtu a recenze půjde na Sarden, takže se taky třeba dočtete.
Bratr mě před chvílí sprdnul, že jsem dneska nebyla venku. Pak konstatoval, že bych měla taky jezdit na kole a občas vytáhnout paty z domu. Budu ignorovat fakt, že je moje kolo rozbité, ale... jsem první den svobodná! I DO WHAT I WANT! A to se skládá ze sledování seriálů a čtení!! A zítra generálního úklidu, budu třídit papíry a zbavovat se přebytečností. Hip hip hurá, už teď se nemůžu dočkat. Ugh. (Nenávidím domácí práce. A úklid obzvlášť. Ale třízení papírů mě baví.)
No a snad po úklidu pokojíčku příjde na řadu taky to psaní. V neděli očekávám rozjetí experimentálního projektu, brzo ty soutěže a když jsem minulé léto dokončila Jacka, chci letos rozjet další z mých dlouho plánovaných příběhů. Slíbila jsem si, že v létě prostě něco dodělám, tak to bude Strojek. Hradecké postapo. Dobré? Dobré.
Začalo pršet.
Nedávno jsem si znovu přečetla Vránu. Líbila se mi víc, než poprvé. Proč někdo dělá tak smutný věci?
No nic, nemám co říct. Prostě mám prázdniny a jsem spokojena s tím, že mám konečně volno. Taky jsem si vydupala víkend pro sebe, i když se mě snažily přesvědčit psí oči a taky jsem dostala zprávu, jestli nechci jít do práce, ale ne. Tenhle víkend je MŮJ. Heppy jak tři grepy.
Takže se mějte a užívejte života.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
Kadet

Fyzické tresty už se nenosí

17. června 2014 v 11:16 | KadetJaina |  Děník
Nejsem pracovní typ. Resp. celý život se snažím jakékoliv - a hlavně domácí - práci vyhýbat obloukem. Faktem ale zůstává, že když už pracuju - a tím myslím pracuju, ne dělám domácí práce, fuj - tak jsem pilná vrána a jedu jako fretka. Takže jsem včera byla prvně na brigádě a jsem spokojena sama se sebou. Nedělala jsem sice nic zajímavého a práce je to monotónní a na zblbnutí, ale přežila jsem! A na červenec už mám napsanou kupu směn. Konečně budu moct začít šetřit na věci (stuff and things).


To by bylo pondělí. Teď by to možná chtělo aspoň malé hlášení o sobotě.
Svatba... nakonec jsme tam zkejsli mnohem dýl, než jsme očekávali a na babiččinu oslavu jsme se dostali až po osmé večer - nikdo neocenil naší výslužku, protože sami měli jídla plnej stůl a byli přežraní. Ani my jsme neocenili jejich jídlo. Tak už to asi chodí. Anyway, svatba bylo krycí jméno pro "chyťte si svého pisálka." Novomanželé dostali krom jiného jako svatební dar vařečku, jejíž jedna strana je určena na špatné pisálky.
Dostala jsem pětadvacet dvojtejch ran od Sikara za jednu blbou větu v povídce. Lituju každého, kdo jich má víc nebo píše strašný blbosti, protože vařečka se dá na konci zaříznout, zaostřit a dá se s ní bodat pod žebra.
(Nikdo mi nikdy neřekl, že je psaní fyzicky bolestivé).


Tak či tak, svatbu jsme si náramně užili, jakožto banda Pajzlovníků jsme seděli stranou od všech svatebčanů, abychom je nepohoršovali - ačkoliv plynové masky, růžová páčidla a random (a tím myslím vskutku random) výkřiky je mohli pohoršovat i na dálku. Znovu jsem ráda viděla spoustu lidí a nemůžu se dočkat čtvrtého Plchubraní. Už aby tu bylo.
To by byl report z posledních dní.
Co se psaní týče, krom fyzické šikany, se ještě chystám upravovat pár povídek. Taky jsem se upsala (resp. až zítra a pozítří porazím ty hloupý dějepisy, tak se chystám upsat) jednomu projektu a jsem velmi zvědavá, jak bude probíhat. Troška experimentálního hororu nikdy nikomu neuškodila, takže i kdyby z projektu nemělo nic být, jdu do toho. Pak se psychicky připravuji na Triumvirátí soutěž, jejíž témata se losovaly právě na svatbě. Nechtěli je prozradit, ale co jsem vyčetla z popele a písku, žánr bude upíří romance a téma elfové ve vesmíru. Určitě.
Taky už je tu druhá polovina června, takže by se snad co nevidět mohly objevit výsledky Dračího řádu. Co jsem koukala na FB, Hawk nebude organizovat další ročník, tak doufám, že to nějaká dobrá duše vezme za něj. Byla by škoda o tuhle soutěž přijít, myslím si, že zrovna stojí za to. Na druhou stranu chápu, že s velkou soutěží přichází velká zodpovědnost (hehe) a určitě není jednoduché ji organizovat. Uvidíme, co rok ještě přinese a odnese.
Tak či tak, nejdřív musím přežít zbytek zkouškového. Obecné dějiny mě neděsí, na ty mi ten půlden učení stačit bude. Ale ty české dějiny jsou jedna velká katastrofa, takže doufám ve své slabé schopnosti a lepší otázky v testu. K projítí mi chybělo šest bodů, takže nejsem úplně pitomá, tak uvidíme, jak se s tím poperu zítra. A až oboje přežiju, tak se pustím do realizování víc projektů - psát, psát a psát. Těši těš.

To bude tak vše k reportům.
Žijte blaze.
Zdar a Sílu, smrtelníci!
K.

Oznámení

15. června 2014 v 18:04 | KadetJaina
Po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání jsem se rozhodla, že děník aka. deníček z Kadetího života, přestanu krmit informacemi z Kadetího života.
Respektive plány Kadetího života. Reporty zpětně se sem tam objeví, ale kvůli rozumným důvodům končím se sdělováním toho, co hodlám podnikat.


Co zachovám?
- pisálkovské updaty
- krátké reporty toho, co bylo
- blbé vtipy

Chtěla jsem blog zrušit, ale potřebuju místo, kde budu psát a nadávat.
Takže tohle je jedno z rozumnějších řešení a jestli nebude fungovat, pápá.
Prozatím.
K.

Mýtus 1

15. června 2014 v 17:59 | KadetJaina |  Anti-Zombie příručka
Jistě jste už slyšeli ten mýtus, že zombie po oddělení hlavy od těla zaklepou bačkorama. Ale je to skutečně pravda? Raději si dávejte s tou mačetou pozor - ne vždy jsou totiž zabití mrtví opravu mrtví.Ve jménu Jana Husa, vyhoďte konšelé z oken!

13. června 2014 v 16:16 | KadetJaina |  Děník
Tak to dopadá, když člověk místo studování kouká na dvacet dílu Dějin udatného Českého národa. Nutno říct, že mi to v testu trošku pomohlo, ale stejně jsem nevyhrála. Inu, tak znovu ve středu - nemám nejmenší tušení, jak se mi to povede zvládnout s přihlédnutím k tomu, že mám minimum času naučit se na obecné dějiny na čtvrtek, ale teď to neřeším. Teď je můj mozek ve fázi hybernace. Teď nechci dělat nic.
Možná bych konečně mohla otevřít ten recenzní výtisk, co mi leží na stole. Ztracená brána, zatím jsem jen naťukla první stránku, abych věděla, že si můžu dát před přečtením ještě chvíli pauzu, protože nemám schopnosti dělat nic. Četla se skvěle, takže se nebojím, že knížku po načatí nepřečtu jedním dechem. To je důvod, proč se do ní nechci pouštět teď. Musela bych číst a už tak není čas se učit!
Ale dneska na to kašlu. Dneska se neučím a zítra se paří. Tak inu holt další dny.
Za své neúspěchy neviním pátek 13. Pátek 13. za své neúspěchy viní mne.


Co se Smetiště týče - nedám ho sem. Prozatím. Zjistila jsem, že bych s ním mohla ještě dělat věci, a tak s ním dělám věci. Vůbec dělám hodně věcí. Teda, ne teď, tak průběžně. Na to, abych mohla začít dělat věci, potřebuju konečně už ty prázdniny. Nechcete ty dějepisy napsat někdo za mě?
Ale jak ty prázdniny začnou, whee, to bude věcí.
Já vlastně nemám co říct, o co se tu snažím?
Aspoň spadly teploty. Nezapršelo, ale mraky se najdou, fouká a vůbec je líp, než bylo. Ale přehřátí z minulých dnů mě to už nezbaví. Taky začínám mít alergii na lidi. Projevuje se to tím, že je asi brzo všechny postupně pošlu do prdele - tedy, jen vybrané jedince. Budu toho později litovat? Nevím. Je mi to fuk. Dokud mi daj pokoj, klid a mír.
Požaduji, aby se mi klidu a míru dostalo po příštím týdnu. Jestli ne, uslyšíte o mně ve zprávách.
V černý kronice.
Bai.

V pátek 13. začne peklo na Zemi

11. června 2014 v 20:09 | KadetJaina |  Děník
Nejsem tvor pověrčivý, ba ne. Ale v pátek opravdu začne. Doteď jsem se měla velmi dobře a možná se budu mít dobře i zítra, ale v pátek třináctého? Nu-uh. Kdepak. Kadet bude plakat. Protože píše České dějiny a neumí ani fň.
Ale co o negativech, pojďme se bavit o pozitivech! Negativní umí být každý blbec, ale když se něco daří, tak proč to nevypíchnout, že jo?
Takže v prvé řadě: Mám brigádu. Yeaaaah! Bála jsem se, že zase léto prosedím doma a nic nebude, ale byla mi dohozena brigáda ve Sportisimu jako pomocná prodavačka, takže se nemusím bát nečinnosti. Navíc je to celé dohodové, takže když nemůžu přijít, nemůžu přijít - tím pádem zabrané týdny v červenci a srpnu mohu stále prožít jak chci. No, prostě radost a ne, že ne :3


No a v řadě druhé - konečně jsou na světě výsledky Vidoucích. A já hrdě můžu oznámit, že jsem skončila někde na 10.-11. místě. Krásná práce, jsem potěšena sama sebou, jakej pokrok jsem udělala za tři roky. Docela by mě zajímalo, jakej pokrok udělám za další tři roky. Tak velkej už asi nebude, ale člověk se pořád vyvíjí a ne, že ne. A beztak za to můžou Triumviráti. Nebejt jejich vlivu, tak se ještě pořád plácám někde u dna.
Takže teď už čekám jen na výsledky Řádu a zábavička s psaním začne nanovo. Hlavně v té době už budu mít oficiální prázdniny (snad), takže na to budu mít klid. A budu si moct i číst... a tak dále, a tak dále. Juhůůů!
Což i připomíná - je zájem o to, abych sem Smetiště vložila? Chce se vám můj úspěch číst?


No, to byla pozitiva. Jinak jsem zničena sluníčkem a požaduji, aby ta slíbená bouřka už začala. Temno je, o tom žádná, ale já chci BOUŘKU! GIMME! NOW!
Takže tak. Pokračujme v činnosti.
Přežijme pátek 13.
(a já následně ještě sobotu 14. neboť se budu učástnit svatby plchů a následně šedesátin babičky).
A zdar a Sílu, smrtelníci!

Úvod

8. června 2014 v 13:48 | KadetJaina |  Anti-Zombie příručka
Nějak se začít musí. A tak si před představením mýtů představíme ty, které vás budou příručkou provázet.Anti-Zombie příručka

8. června 2014 v 13:47 | KadetJaina |  Anti-Zombie příručka
Příruček na to, jak se vypořádat se zombie, je hrozná hromada. Ale jsou všechny pravdivé? V deseti a jedné kapitole vás Kadet a Kér provedou základními chybami, kterých se při takové zombie apokalypse můžete dopustit. Tak nabijte brokovnice a lovu zdar!