Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Dopiš příběh: Alkoholové blues

20. srpna 2014 v 19:08 | KadetJaina
Někteří si na to možná vzpomínají, někteří spíše ne. Ale před celkem nedávnou dobou (ačkoliv internet zkresluje, mohlo to být velmi dávno) rozjela Siwa projekt Dopiš příběh. Koho by snad zajímalo, o co jde, jde o dopsání příběhu. Haha. Tehdy jsem ještě na svém minulém blogu napsala začátek pro ostatní, aby mohli poctivě doplňovat konce. A oni byli tak šikovní, že doplňovali.
Inu, Siwa se rozhodla projekt oživit a požádala mě, jestli bych nehodila začátek opět na web. Tak to dělám. Znovu jsem ho nečetla, vlastně se i děsím toho, co bych v něm našla. Ale prosím, tady je začátek Alkoholového blues.
"Tak co, už jste se vyspal z té opice?" uklízečka Heřmanová položila na zem kýbl a začala šůrovat podlahu mopem. "Dělal jste tu v noci pěknej kravál, jen co je pravda."
Patrik Soudek se nervózně rozhlédl. "Kde to jsem?"
"Na záchytce, mladej, na záchytce. Oni vám všechno řeknou. A teď zmizte, musím převlíknout postel," vyhnala ho z místnosti. Patrik Soudek vyšel z místnosti, nohy měl jako z rosolu a žaludek se mu houpal. "Jestli mi to tady ještě poblijete, tak si to sám vytřete!" zahrozila uklízečka a Soudek se radši odporoučel k východu.
Za recepčním pultem seděl znuděný účedník Bouček a vyplňoval papíry. Když šel Soudek k němu, sáhnul pod pult a položil na něj igelitku. "Vaše věci. Budou to dva tisíce za nocleh."
"Dva litry?" vyvalil Soudek oči.
"Krom toho, že jste rozmlátil několik židlí v baru, tak jste nám tu taky poblil podlahu a dával neslušné návrhy sestřičce," spočítal Bouček. "Takže jestli se vám to zdá málo…"
Soudek se chytil za hlavu a zaúpěl. Co se vůbec včera stalo a proč se opil jako hovado? Sáhnul do tašky pro peněženku a otevřel ji.
"Bude to stačit převodem?"
***
Po zdlouhavém papírování konečně mohl ven. Sebral svoje věci, zjistil, že má bundu nenapravitelně roztrhlou, a radši ji nechal namačkanou v igelitce. Při chůzi domů ho bolel kotník, snažil se vzpomenout si, co včera večer vlastně dělal.
Jasně. Zavolal mu Ondra s tím, že půjdou na panáka k Majklovi. Soudek byl vyflusaný z práce, ale nakonec pozvání přijal a řekl si, že při pátku aspoň nabere síly. Tak se domluvili s Ondrou na půl osmou a připravil se. Vzal si na sebe novou bundu, co kdyby se v blízkosti pohybovala nějaká pěkná slečna?
Ondra už v baru seděl a pil whiskey, vždycky měl vkus, to se Soudkovi líbilo. "Čau Sude," pozdravil ho hlasitě a zamával. Jenom zvedl ruku a pak si sedl vedle něj. "Tak jak žiješ, ty stará bačkoro?"
Soudek se ušklíbl. "Od desíti k pěti, chlape," objednal si taky sklenici whiskey. "Práce mě unavuje."
Ondra ho poplácal po zádech a zachechtal se. "Tak se na to napijem, ne?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michi Michi | Web | 21. srpna 2014 v 10:42 | Reagovat

Pěkné :D Vlastně velice pěkné :D Netuším, čeho že se tak děsíš? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.