Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Únor 2015

Páteční výuka

27. února 2015 v 20:02 | KadetJaina |  Děník
Ráno 6:20
Budu statečná a půjdu do školy.
Vím, že na přednášku nemusím, ale budu statečná a půjdu do školy.
Ugh.
Dobře.
Jsem ve škole. Docela probuzená.
Dobrý den, pane učiteli, jsme v téhle třídě? Jo? Dobře.
Tak, už by měla začít hodina.
Pět minut a učitel nikde.
Deset minut a učitel nikde.
Vždyť jsem s ním mluvila, co sakra dělá?
Dvanáct minut a učitel vchází do třídy.
Bílý jako stěna, v očích smrt.
O-ou.
Postaví se před třídu a zastřeným tichým hlasem praví:
"Dobrý den."
Nastane pár dalších vteřin ticha.
"Moje žena rodí."
Jedné polovině třídy projede hlavou "cool" druhé "proč jsem kurva vstával?"
Volný pátek.
Yay.

Bonusové prohlášení tatínka: "O měsíc dřív. Já to dítě asi zmlátím. Copak nezná kalendář?"

Vážně se máme rádi

23. února 2015 v 9:06 | KadetJaina |  Krákání z větve

"Ty jsi vůbec bitch boží."

"Neboj se, miláčku, všechno je v pořádku."
"Kromě ekonomicko-politické situace v našem státě."

A takhle my fungujem.
Proč ne.


Jak to chodí na Valentýna?

14. února 2015 v 16:51 | KadetJaina |  Děník
První týden školy je za mnou a musím říct, že to není tak strašné, jak jsem čekala. Teda, nemám se jak dostat ani do školy ani ze školy, ale to mi nebrání mít pravdu v tom, že by mohlo být tisíckrát hůř. Hell, aspoň že ty pátky v polovině března už nebudou! Takže to není tak strašné.
Tak či tak, dneska je Valentýn. Někteří lidé ho tráví Forever Alone, někteří ho nadšeně slaví a tráví pět hodin vyráběním přáníček a někteří ho bojkotují. Já ho bojkotuji každý rok a to i od té doby, kdy jsem ve vztahu. Koneckonců, k čemu je slavit svátek zamilovaných? Je to jen záminka k tomu, aby k sobě byli páry jeden den hodné a mají to čím podložit. Proč k sobě nebýt milí pořád?
Tak či tak, jak probíhá Valentýn tady u mě doma? Od rána probíhá ve stylu škola, komiksy, Worms, chlast a večer to zakončíme dějepisným válečným filmem. Lepší Valentýn by jeden pohledal! K dokonalosti mi chybí jenom něco sladkého, i když ten hubylep, co tu upíjíme, klidně za sladké považovat můžu. Ale, dude, chocolate!!! Už se těším, až bude zase ve slevě >:D.
Taky jsem se konečně dostala zpátky do svých zajetých kolejích. Už vím, co si teď časově budu a nebudu moct dovolit, takže začínám plánovat akce, výlety apod. Čtení mi zase sežere jen čtení, ale naštěstí po nás anglickou literaturu nikdo nechce, zato ten dějepis je jedno velké pochodující zlo. Ale už dnes jsem zvládla 69 stran královny Viktorie a nějak mi furt nedochází, že čtu odbornou literaturu, protože tohle se mi vůbec odborné nezdá. Kéž by takhle bylo psaných víc knížek!
Doufám, že vy Valentýn přežíváte s klidu, pokoji a míru, bez větších depresí nebo naopak bez přehnané úzkostlivosti. Proto nemám ráda svátky. Lidi na sebe přece můžou být hodní a dobří taky jen tak!
*řekl záporák a odešel*
Zdar a Sílu!

Zpátky do školy

7. února 2015 v 14:04 | KadetJaina |  Děník
Zkouškové mi se čtvrtkem zazvonilo amen a v pondělí znovu škola. Ale to neznamená, že týden nebyla ještě větší prča, protože byla.
Začátkem tohohle školního roku přešlo UHK na nový systém. STAG. Používají ho na hodně školách a kvůli bůh ví čemu jsme se na něj vrhli taky. Má dost nevýhod. Jedna je, že s ním nikdo neumí pracovat. Druhá je, že začíná, to znamená hodně chyb a problémů... No a proč by neměl nastat problém ve chvíli, kdy se skládá rozvrh hodin, že jo?
Takže nejenom, že je rozvrh na další semestr pěkně na pěst, ale ještě nešel sestavit. Hodiny se nezapisovaly, neukládaly a kdesi cosi. Jenom čtvrteční zkouška mě zachránila před paběrkováním, protože se rozvrh mohl rozjet tak v šest ráno a já ho v 6:20 kontrolovala. Ave já. Nevyšly mi jen dvě hodiny a jsem za to ráda. Horší je fakt, že tenhle semestr jsem schytala i pátek. A ne jednu hodinu v pátek, ale celý den v pátek. Fuj. Budu muset ještě napsat učiteli.
Všeobecná anarchie ale asi jen tak nezmizí.
Co dál. Jelikož mám volný víkend, konečně, tak si užívám psaní. Ne nějak moc, nerozjíždím větší projekty, ale to nevadí. Recenze a oprava povídky zatím stačí, zbytek přijde v průběhu roku. To, že mě můžete najít na Sardenu, už víte. Ale teď už mě můžete najít i na horor-webu, kam jsem začala přidávat recenze. Vydané jsou dvě (Spirála a AHS: Coven), dnes jsem sesmolila třetí a budu s radostí pokračovat, protože mám konečně čas.
Co se opravování povídky týče, pomalu a jistě se dle mých informací chýlí sestavování sborníku ke konci, takže stay tuned, budu hlásit, jakou knížku si máte v budoucnu koupit. Povinně. Všichni.
Doufám, že vám technika nekolabuje a máte te líp, jak já. Já se sice teď už mám dobře, ale proč by vám nemělo být líp, že jo?
Nemám náladu se moc rozepisovat, čeká mě ještě Pevnost, takže šup šup na to.
Zdar a Sílu, smrtelníci!
K.