Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Červen 2015

Prázdniny začínají

30. června 2015 v 9:39 | KadetJaina |  Děník
Tak si tak sedím u kompu a nemám absolutně co dělat. Teda mám, jelikož začaly prázdniny, hodlám dohánět čtivo, co mi v rámci školního roku uniká. Nemluvě o recenzácích, co mi tu sedí a měla bych je zpracovat. Jenomže jsem líná jako veš, k psaní mě taky neužije. Tak jsem si řekla, co třeba informační článek z mého života? To už tu dlouho nebylo!

Co by stálo za zmínku?
Přežila jsem další rok vysoké školy! V srpnu mě sice ještě čeká zkouška z pomocných věd historických (diediediediediedie), protože jsem zápočet dělala na třikrát, ale hlavně, že ho tam mám. Takovejch problémů, který kolem tohohle předmětu bylo, jsem snad jaktěživ neviděla. A to nemluvím o studiu, když je těžkej předmět, je těžkej předmět. Ale komunikační, technologické a jiné problémy se jen nabíraly a nabíraly. Nikdo si nemohl být ničím jist. Ale poslední zápočtový pokus dopadl dobře, takže teď už jen přežít ústní a vše je kompletní. Na tu si ale počkám do konce srpna a do té doby mám ještě jiné plány.

Samozřejmě by nebyla sranda kompletní, kdybych jen udělala zápočet a měla prázdniny. Místo toho jsem si večer udělala pohodu a pak se hrozně divila že zvracím po třech ovocných pivech. Já. Já člověk kterýžto má žaludek z oceli. Inu po prozvracené noci se mi potvrdilo, že to z piv určitě nebude a následující týden jsem si prožila za doprovodu žaludečně-střevní chřipky. Která mi zabránila jet na Plchubraní! První Plchubraní, kterého jsem se nezúčastnila a velmi mě to hněvá, ale co se dá dělat, když by člověk na místo setkání ani nedojel a tý žranice by si taky moc neužil. Za rok je taky času dost.

Když jsem se trochu vzpamatovala (a ano, pořád mluvím o jednom týdni který začal minulé pondělí a skončil mi v neděli), tak mě vytáhli na dětský den, protože dospělí mají spráťat plné zuby, tak to musí hodit na někoho, kdo je ještě vysílen. Vydržela jsem to půl hodiny, než jsem děti navrátila, protože to fakt není nic pro mě (chápejte, já se s komunikativními dětmi zvládnu domluvit, ale když to nemluví a nedomluví se to... to je moc i na mě). Pak jsem se jenom podívala na speciální překvapení, což byl gepard, který k mému zklamání děti sežrat nechtěl, naopak se jich bál, a zapadla jsem domů.

Prázdniny hodlám trávit psaním, čtením, prací, přípravou na bakalářku a sem tam nějakým tím výletem. Začínám v neděli, kdy odjíždím na dálný východ, podívat se jak žije Vládce Matrixu a nějaký ten týden po návratu se zajedu podívat jak lišky dávají dobrou noc v Liberci. A zbytek prázdninového času se ponese v hurá akcích a třeba nějakým tím cestováním za LEGEM a kostnicemi s horší polovičkou. Ten přijede dneska za mnou, měla bych se dát do psaní dokud tu mám klid.

Což mi připomíná, že co se mého psaní týče, sedím většinu času u recenzí nebo u scénářů na komiksy. Soutěže jsem letos zatím zvládla jen dvě, ale nemám absolutně sílu nebo nápad na to napsat pořádnou povídku. A příští rok to bude ještě horší, ale co nadělám. Takže Žoldnéři odškrtnuti, na poslání Řádu mám ještě měsíc. A je načase zkusit něco vymyslet a sesmolit do CKČ, jestli chci mít čas na opravování. Ale že by se mi chtělo...

Doufám, že prázdniny užíváte, jsou prakticky na začátku a je tolik možností, co se dá udělat! Někdo za mě třeba můžete napsat článek na Doctora Who. Někdo? Hm? Ne? No dobře, já ho zvládnu sama...

Tolik co do výčtu událostí a plánů a já jdu kouknout na tu recenzi osmého Gantze.

Zdar a Sílu, smrtelníci!

Tak to chodí v pohádkách

12. června 2015 v 20:04 | KadetJaina

První stránka prázdninového komiksu je na světě!
Takže kdo máte zájem si ji přečíst, navštivte tuto stránku:
Doufáme, že se dobrodružství rytířů, draků a princezen bude líbit.
Bai!


Prázdninový projekt

5. června 2015 v 23:27 | KadetJaina

Yep, vlastně mám blog už jen jako takovou nástěnku. Nevadí.
Oznámení!
Jelikož jsme s Vládcem Matrixu tak trošku magoři, rozhodly jsme se udělat takový malý letní projekt.
Z malého letního projektu se stal projekt delší než Avira a Odysseus.
Tak či tak, komiks!
Tak to chodí v pohádkách
Už jen banner vám může napovědět, co můžete čekat.
Od pátku 12.6. pravidelný týdenní update až skoro do konce letních prázdnin.
Jméno stránky, na které budou updaty probíhat, vám oznámím za týden.
Zatím... se těšte.