Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Únor 2016

Souhrn únor 2016

28. února 2016 v 23:35 | KadetJaina |  Krákání z větve
Únor byl co se psaní týče mnohem plodnější, než měsíc minulý. Hned mám pocit z dobře odvedené práce, a tak zase zpomaluji.

Co se přihodilo?

Playbišík #33 vyšel online. Můžete si v něm přečíst rozhovor se mnou a Ryuki o Ultra Vires a přečíst si soutěžní Jonkomu, se kterou jsme skončily druhé.

Vyšla další recenze na Čas šelmy, ve které jsem pozitivně zmíněná.

Začala jsem pořádně svůj výcvik na budoucího šéfa. I've got the power. And I suck!

Sehnala jsem posledního Johna Cartera. Dvanáct let hledání je u konce. Série dokončena. ANO!!!!

Co se chystá?

Nic o čem bych věděla. Snad jen, že jsme víceméně dokončili komiks pro Vějíř, takže se chystá oznámení, jestli nás berou, nebo ne!

Co jsem napsala?

Recapy


Recenze


Rozhovory


Co mi přibylo v knihovničce?

Knížky

Robert Bloch: Psycho
E. R. Burroughs: John Carter na Marsu
Doctor Who: 11 Doktorů 11 příběhů

Komiksy a manga

Yoshihiro Togashi: YuYu Hakusho 13
Bublifuk 2: Plnou parou vpřed!
Brian Posehn, Gerry Duggan: Deadpool: Drákulova výzva
Kim Myung-Hee: Simon Sues 2: Klíčové setkání
Hiroja Oku: Gantz 10
Joe Hill: Zámek a klíč 2: Hlavohrátky
Petr Macek, Petr Kopl: Zázrak 3

Chaos převlečený za kamaráda

25. února 2016 v 22:50 | KadetJaina |  Děník
A tak jsem přežila zbytek února.

Nebylo moc co vykládat, kromě obvyklého stresu, plánů, co nevycházely jak měly, a mé několikatýdenní nenávisti k lidem a světu se totiž nic zajímavého nedělo. Život pokračuje. Škola pokračuje. Práce pokračuje. Ale vzhledem k tomu, že mám před sebou víkend, kdy mě nečeká tuna recenzáků, žádný rušivý element v pokoji a ani žádný šílený úkol, tak jsem si usmyslela, že shrnu největší facepalmy, co se za zbytek času stalo.

Jak jsem slíbila, tak jsem se činila - únor je na články mnohem bohatší. Až bude výpis, tak uvidíte. Taky je ale vidět, kolik času jsem strávila cvakáním písmenek. O to víc mě štve, že nepíšu povídky - očividně na to nějaký čas mám. Jenomže kvůli škole jsem vyhořelá. A můj vedoucí bakalářky mi nepřidává. Drahý Dinosaur sice může být profesor, ale číst maily ho asi nenaučili. Protože nějak takhle vypadala výměna našich mailů.

"Pane profesore, tady máte hrubou verzi bakalářky. Není tam úvod a závěr, citace budu upravovat až na konec s formátováním. Chci jen vědět, jestli je obsah v pořádku."
"Dobrý den. Nemáte úvod, citace by takhle nešly, stavte se za mnou."

Pokud se na Nově objeví zpráva o šílené studentce, co umlátila svého profesora slovníkem, víte, o koho jde.

Nebo třeba o brigádnici, co napadla a ošklivě ublížila těhotné kolegyni. Protože když se někdo chová jako třináctiletý puberťák a ještě si o sobě myslí, že je strašně vtipný, tak mi opravdu leze na nervy. Ještě to přežiju jednou za čas, ale každé dvě minuty nebo ve chvíli, kdy zvednu zrak a náhodou se na ni podívám, to už je opravdu příliš. Ať už porodí a vypadne, protože já ji už dlouho nevydržím bez toho, abych jí vrazila připínáček do...

Konečně mi přišlo 11 Doktorů 11 příběhů, což je poslední recenzák, co mi tu visí. Samozřejmě mám už zamluvené další, ale nebude to taková katastrofa, rozhodla jsem se zpomalit. Je na čase začít dělat užitečné věci, protože do konce školy už nezbývá mnoho. Jsou ale věci, co si nemůžu odpustit, zastavit se prostě už nedokážu. Mám svoje koníčky moc ráda. Jen kdybych se mohla ještě vrátit k tvůrčímu psaní, ale na to si asi budu muset počkat do chvíle, než bude moje hlava zase v klidu a nebude řešit každých pět minut panický záchvat ze státnic. Ale co si pamatuju, tak nejvíc jsem napsala týden před maturitami. Takže možná nějaký nápad přijde.

Taky se blíží deadline odevzdání komiksu do Vějíře. Konečně se na něm začalo pracovat, protože špatné scénáře a málo času se podepsaly. Snad se ale vše zadaří a budeme se tam moct vyjímat i letos. Doufejme.

Užívejte nadcházející víkend.
Zdar a Sílu, smrtelníci

K.

Valentýnský víkend

14. února 2016 v 18:51 | KadetJaina |  Děník
Valentýna neslavím. Respektive, umíme si udělat radost i jindy, než na Valentýna, a když už je, děláme si ji stejně s tím, že Valentýna beztak neslavíme. Není to povinnost. Tak by to mělo být. A tak jsme si udělali Valentýnský víkend. Já příslíbila, že nebudu dělat nic užitečného, a čekala nás spousta dobrodrůža.

Pátek jsme zahájili tím, že jsme se podívali na Lazer Team. Čekala jsem ptákovinu, dostala jsem ptákovinu a byla to fajn ptákovina. Nejsem na americké komedie, protože mi většina z nich přijde stupidní, ale Lazer Team si mě získal. Možná i proto, že ty pitomce, co to udělali, sleduju na Youtube a bavěj mě.

Sobota byla o něco lepší. Dopoledne jsme propařili (já Starcraft, Alf Skyrim) a na oběd jsme vyrazili na údajně "nejlepší pizzu v Pardubicích". To jsem nevěděla, že si ji Alf objednával jenom domů a tedy netuší, že nejdeme do pizzerky, ale do takové té budky, kde si koupíte pizzu a jdete pryč. Nakonec teda oběd vypadal tak, že jsme bagrovali každej svojí pizzu u mrňavého stolečku, zatímco na nás táhlo z otevřených venkovních dveří. Ale pizza byla dobrá, to se jim fakt musí nechat! Pak jsme vyrazili pro lístky do kina, protože se večer konal Deadpool. Tam pro změnu Alf kapánek zamotal časy a objednávku, ale nakonec se povedlo dostat lístky na náš čas a měli jsme ještě pár hodin k dobru. A protože mě šíleně bolela hlava a chození po městě ve větru nepřicházelo v úvahu, tak jsme zalezli do kavárny, kde jsme si dali horkou čokoládu a medovník. Tam jsme přečkali nečas a pak nastal Deadpool.

Hells yeah Deadpool. Byl awesome, byl přesně to, co jsem očekávala a bylo to skvělé. Objevil se tam i Bob, ve kterého jsem doufala, a už teď chci vidět druhý díl, protože tenhle film si ho zaslouží. Origins máme, a teď chci rande se Smrtí!

No a teď je neděle, která se nesla v odpočinkovém duchu, číně, hrách a mého odjezdu domů, kde jsem si tu spokojenost zničila tím, že jsem se podívala na finále RWBY. :') :'))))))))) :'))))))))))))))) fuck you, guys.

Takže víkend, ať už kamenující nebo ne, se povedl a můžu spokojeně říct, že jsem si ho užila. No a teď jenom zítra zvládnout dohnat všechnu tu práci, co jsem tímhle flákáním zanedbala. Dobrá práce, já. Fakt dobrá. Nejpíš to bude chtít zahrát si za Kerrigenovou a na psaní mailů kašlat.

Snad jste měli tak fajn víkend.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
K.

Už to zase začalo

10. února 2016 v 22:59 | KadetJaina |  Děník
Škola je zpátky a já se jí úspěšně vyhýbám! Juhů.

Ne, to je lež, jen bylo dnes rektorské volno. Nic to ale nemění na faktu, že na středy kašlu. Nebudu chodit na Dinosaura, kde se nic nedozvím. Tenhle týden byl jen čistě informační, hodiny odpadávaly jako blázen a já si užívám, jak krásný rozvrh mám. Takového času... Nevím, co s ním budu dělat.

To je další lež, já vím moc dobře, co se svým časem. Bohužel jsem právě teď vypatlaná. Když už se mi povede napsat recenzi, musím ji třikrát přepsat, protože zní strašně a opakují se mi v ní slova. Když ji konečně vložím do systému, tak se na mě sesypou redaktoři s úpravami. Písmenka mi teď nejdou přes prsty a bolí to. Doufám, že se přes víkend vzpamatuju a příští týden budu v plné síle.

Dnes jsem strávila den s babičkou a sestřenkama. S babičkou jsme došli k plánované kadeřnici, takže jsem zase awesome, a já jsem pak hlídala ty dvě, zatímco se dávala dohromady babča. Musela jsem s nimi projít hračkářství a zajít na Bubble tea, kdy jsem to konečně ochutnala (ne, svůj jsem si nekoupila, peníze šly na Psycho od Blocha) a musím říct, že je to odporný, sladký, chemický ble. A z želé bolí zuby. Takže to asi nebude nic pro mě, nechám to těm, co jsou z toho nadšení.

Přemýšlím, jestli v pátek vyrazit za "kultůrou" nebo ne. Ona hospitalizovaná učitelka totiž nakonec zemřela a v pátek má pohřeb. Chci tam jít, protože ač to byla baba cholerická, měla jsem ji svým způsobem ráda a je jí škoda. Naneštěstí můžu čekat katolický pohřeb, takže si nedovedu představit, jak dlouho bych tam zkejsla a jestli bych v kostele nezmrzla nebo naopak neuhořela. Navíc mám pátek dost zaneprázdněný. Asi tam ale zajdu.

Mám před sebou ještě hodně práce. Povedlo se mi dotáhnout redakční resty a už teď vím, že mám na cestě pár dalších recenzáků. Naštěstí mám teď spoustu času vše zvládnout, ale upřímně už nechci vidět žádné rozhovory. Aspoň dvacet let. Za poslední dva měsíce jsem jich udělala až až. Bolí mě z nich hlava!

Tak či tak, plánuju další proflákaný a super víkend, protože Deadpool a svátek kamenování knězů. Těším se. Navíc už jsem přečetla skoro všechny Mýty, jsem rozhodnutá si celou sérii koupit, protože stojí za to. Jednou si je připíšu na seznam ke koupení. Je fajn moct číst komiksy z knihovny, ale já je prostě radši vlastním.

Doufám, že vše zvládáte v cajku, ať už školu máte nebo ještě ne.
Zdar a Sílu, smrtelníci

I have a bad feeling about this

7. února 2016 v 15:28 | KadetJaina |  Krákání z větve

Nechce se mi moc rozepisovat.
Víkend se povedl.
Maraton Star Wars úspěšně splněn.
Zanechám tu jen jeho výsledek.Už je to uděláno...

1. února 2016 v 18:13 | KadetJaina
A jestli ještě někdy uslyším jméno Churchill, budu se hněvat.

K dnešnímu dni jsem úspěšně složila zimní zkouškové. Sice mám pořád pár papírů co odevzdat, ale ty stačí do konce školního roku a to počká. O předmětu "učitelka byla hospitalizována" stále nic nevíme, takže dneškem zavírám vše a vyhrála jsem! A tentokrát vše na poprvé, měla bych se stydět.

Dneska jsem tedy zvládla poslední zkoušku a to z obecných dějin. Ač mělo jít o meziválečné období a druhou světovou, nakonec se z toho vyklubalo řešení věcí napříč dějinami. Ano, ano, já vím, měla bych se stydět, že britské reálie prostě neznám, ale můj obecný přehled sucks, protože jsem ignorant. Ale tahat ze mě jména premiérů, to bylo nefér. To je tak, když si váš učitel zjistí, jaký máte druhá obor a rozhodne se vám zkoušku ulehčit tím, že se bude zaměřovat hlavně a především na Británii a její politický systém. Ale tak co, odešla jsem s C, můžu být spokojená.

Po zkoušce si pro mě přišel Alf a vyrazili jsme na oběd a následně jsme si prošli pár knihkupectví. Nic jsem si za odměnu nekoupila, beztak na mě čekalo doma třinácté YYH, ještě šest dílů a série je komplet, juchuchůůů. Pak jsme se ještě stavili u Jeníka, kde jsme prohlídli, co vlastně vše obsahuje Netflix. A i když je toho oproti USA málo, sakra, není si na co stěžovat, výběr je větší než na kdejaké Nově a podobně.

No a když jsem dojela domů, čekala na mě tuna práce v podání "mám pro tebe úkol" od šéfíků. Inu, jednou jsem se upsala ďáblům, musím pro ně pracovat. Zítra ještě ťapu dopoledne do práce, ale to už mi zasloužené týdenní volno nevezme. Protože v pondělí už zase do školy, hurá? Netěším se, ale co se dá dělat. Nemluvě o tom, že si rozvrh skládám dnes ve tři ráno. Radost :))))))).

Ale aspoň se můžu těšit na epický víkend s Vládkyní Matrixu.

A když už jsme u toho, Playbišík #33 je odedneška oficiálně online, takže koho by zajímaly naše příspěvky do něj, račte vstoupit.

Zdar a Sílu, smrtelníci.
Užívejte týden.

K.