Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Duben 2016

A pokud nezemřela, je nasraná dodnes

26. dubna 2016 v 20:52 | KadetJaina |  Děník
Ještě žiju! Tudíž jsem nezemřela, ale to na té nasranosti vlastně nic moc nemění. Začalo zkouškové, všechno se sype, ale mně už je teď vlastně všechno úplně putna. A tím pádem mi je skvěle. Jsem na takové úrovni i-don't-give-a-fuck, že už se nenervuju ani se zkouškami natož s blížícími se státnicemi. Jestli se k nim samozřejmě dostanu, což ještě není tak jisté. Dva nejhnusnější hnusy jsou stále předemnou, protože z jednoho mě už stihli vyrazit a ústní z gramatiky mě čeká zítra. Uf. Ale so far, so good...Na co ale narážím stále, je přesně ten problém, který jsem čekala od samého začátku. No a co, že jsem měla bakalářku hotovou včas. Jak mám pracovat, když na mě můj drahý vedoucí uplně kácí? A když už se mi ho náááhodou povede odchytit, tak slyším tunu senilních keců, ale ne nic, co by se mi hodilo. A tak zítra po zkoušce vyrážím s textem v jedné a se sekerou v druhé ruce směr kabinet a dokud mi neodpoví na moje otázky přímo a bez stařecké demence, tak budou prsty lítat. Protože už jsem opravdu vytočená a příští týden odevzdávám, tak bych ráda věděla, jestli nemám chybu v nějakém základu. Což se klidně může stát.

Ale jinak se mám docela dobře! Největší nervy odpadly. Čas sice nemám, ale aspoň mě nikdo nevytáčí. Od začátku měsíce se ani z práce neozvali, takže buď berou na vědomí mou indisponovanost a nebo mě nepotřebují. Vzhledem k tomu, že neustále ochází lidi, tak bych volila možnost číslo jedna. Ale vzhledem k tomu, že znám svého šéfa, tak pochybuju i o téhle možnosti, takže vlastně nevím, co si myslet. Ale ono lepší nemyslet, stejně bych tam teď nepáchla, mám starostí dost.

Ale třeba k úspěchům. Vějíř už jsem zmiňovala, k dostání na Animefestu a brzy po něm určitě i na internetu a v knihkupectvích. A když už jsme u knížek, povedlo se mi dokončit sérii Zámek a klíč a jsem na sebe náležitě pyšná. Ten komiks je pecka a Hill v jedné scéně odkazuje na tatínkovu první knížku, takže mě náramně pobavil. Což mi taky připomíná, že svých 60 knih v knižní výzvě už mám plných, takže abych mohla pokračovat, musím protáhnout seznam. A mně se nechce připisovat číslíčka.

Kdybych měla vypisovat všechna dobrodrůža, tak se asi nedopíšu. Ale pomalu mě začíná vytáčet 14.květen. Všichni se totiž rozhodli, že je to skvělý den na uspořádání festivalu/autorského čtení/whatever, a já abych se teď rozkrájela, pokud mám stihnout aspoň tři z pěti možných věcí, na které jsem se chtěla zastavit. Už jsem ze svého plánu musela vypustit Food finger festival, takže uvidíme, co zvládnu dál. No na Svět knihy se rozhodně nedostanu včas na Smolíkovou a Bublifuk, ale podívat bych se tam mohla aspoň před začátkem autorského čtení jednoho z mých šéfredaktorů. Který se nepořádá na Světě knihy. Ach jo, lidi, vážně, květen má spoustu víkendů!

Inu a takhle já žiju.
Doufám, že prožíváte zábavnější duben, než já.
A i následující měsíce.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
K.

Kadet a Ryuki ve Vějíři 2016

15. dubna 2016 v 20:55 | KadetJaina |  Krákání z větve
Kdo má rád komiksy, tak se připravte.
Brzy přijde nový Vějíř.
A s ním i my.


Souhrn březen 2016

1. dubna 2016 v 21:45 | KadetJaina |  Krákání z větve
Březen ještě dojížděl články, které jsem sesmolila v únoru. Brzo ale nebude co hlásit, takže možná udělá až souhrn "postátnicový" někdy na konci června. Dostala jsem totiž příkazem se na všechno vysrat.

Co se přihodilo a co se chystá?
Nic. Můj život je jedna nudná chvíle vedle druhé. A nebo nejsou vhodné pro zveřejnění.

Co jsem napsala?

Recap


Recenze


Články


Rozhovory


Příspěvky


Co mi přibylo v knihovničce?

Knihy

Garth Nix - Clariel
Fascinace 2: Maják na útesu lastur

Komiks/Manga

Joe Hill - Zámek a klíč 4
Yoshihiro Togashi - YuYu Hakusho 14