Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Přichází zima a jak se překládal Mechanický pomeranč

30. listopadu 2016 v 21:39 | KadetJaina |  Děník
Je to tady. Začínají Vánoce, všichni už se klepou na nákup dárků, venku padá bílý prášek, který se nedá šňupat a město nádherně svítí. První advent je za námi.

Mám toho hodně. Když zrovna neběhám kombo práce-škola-praxe tak se musím socializovat, navštěvovat rodinu a všeobecně. Ale to mě nezastaví před tím mít taky nějaké ty zážitky.

Vánoce už léta nijak extra neprožívám, ale letos jsem ve zcela vánočním duchu. Může za to hlavně fakt, že tyhle Vánoce budu poprvé z domu, budu v novém hnízdě s horší polovičkou a budeme je slavit po našemu. Najednou je můj úkol zařídit všechno to zdobení, všechny ty drobnosti a velmi si to užívám. Na trzích jsme vybrali adventní věnec prakticky hned a v neděli nám hezky svítil. Už se blížíme.

Většinu dárků mám úspěšně nakoupených a nebo jsou na cestě. Chybí mi jich minimum. Ale to by nebyla Česká pošta, kdyby mi nedělala těžkou hlavu. Aneb když si jdete pro maličký balíček z Megaknih a místo toho vám přijde třicetikilový balík elektroniky. ???? ??? prosím? Naštěstí se to při další návštěvě pošty vyřešilo a ukázalo se, že paní v budce byla jen úplně mimo a neuměla napsat moje jméno a najít můj správný balíček. Fuck logic. Takže knihy mám též a zbytek dárků doufám přijde ještě předtím, než dohoří i ta čtvrtá svíčka.

Ale k nadpisu! Dnešního dne naší mizernou univerzitu navštívil Ladislav Šenkyřík, který překládá alterego Rowlingové a taky přeložil Mechanický pomeranč. Probíhalo autorské čtení a beseda a bylo to všehovšudy fajn. Jediná věc, která mi celý zážitek velmi zkazila byl fakt, že Mechanický pomeranč mám u maminky a tedy jsem si ho nemohla dát podepsat. Taky se mi líbilo probírání devadesátkových překladů a toho, jak mizerné byly - sám pan Šenkyřík do něj počítal i Mechanický pomeranč a jak se ukázalo, každé vydání je znovu a znovu redigované, takže mít je doma všechny není vůbec špatný nápad! Co se autorského čtení týče, přečetl nám první kapitolu knihy Nutshell od Iana McEwana, povídku BonBon od Poea a zarecitoval nějaké ty Cohenovy básně. Následná beseda byla taky fajn a i mně bylo odpovězeno na otázky. Ale ten podpis si neodpustím.

A tak prožívám poslední dny. Zítra jdu konečně učit a dají-li okolnosti, mohla bych mít v pondělí praxi za sebou. Bohužel jsem si samozřejmě naběhla s prosincem na bombu a prakticky každý víkend jsem nějaký den/dva v práci. Juhů???? Pitomá Kadet, copak nevíš, že práce je utrpení, za které tě odmění až za dlouho?

No nic.
Doufám, že máte podobně úspěšné týdny a dějí se vám zajímavé věci.
Zdar a Sílu, smrtelníci.
K.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.