Nezapomeňte navštívit
Ultra Vires - update každé pondělí

Vánoce 2016

25. prosince 2016 v 18:24 | KadetJaina |  Děník
Vánoce jsem speciální čas v roce. Pro mě letos byly ještě speciálnější, protože jsem je poprvé trávila pryč z domova, v novém prostředí a s novou rodinou. A tak mi taky nezbývalo, než je pořádně zorganizovat.

Jsem člověk systematický, takže dárky jsem měla ve většině nakoupené už na konci listopadu. Ne všechny, u některých členů rodiny byl problém jim vymyslet něco rozumného, ale můj plán byl takový, že poslední týden před Vánoci chci mít klid. Nevystrkovat paty z domu, neprodírat se davy a už vůbec nemuset nijak komunikovat s lidmi. Přidejte k tomu moribundus a odpověď je jasná. Každý den jsem beztak v obchodě byla, protože jsem sháněla něco jiného. Ubrusy, svícny, další drobnosti, bundu s babičkou a tak dále a tak dále. Takže jsem ke konci pracovních dní už silně padala na hubu a to měl ještě přijít pátek, kdy jsem jela k rodičům zabíjet kapra.

Člověk se musí na apokalypsu připravit, takže teď už vím, jak na ryby. Překvapivě to bylo jednodušší, než jsem čekala. U zabíjení zvířat domácích jsem každý rok, ať už to jsou vánoční kapři, králíci nebo slepice, takže nemám z jejich smrtí těžkou duši. Letos jsem si poprvé kapra píchla sama a můžu říct, že štědrovečerní večeře byla povedená a příští rok prý i horší polovička bude asistovat, aby viděl, jak se to dělá. Tak zase umím něco nového.

Štědrý den proběhl v klidu. Konečně jsme dodívali Luka Cage a z konce jsem neměla radost. Přišlo mi, že to tu sérii zabilo. Potom nás navštívil tatínek horší polovičky a potom, co odešel, jsme se dali do chystání večeře. Kuchyň neshořela, což považuju za úspěch, kapr se nikoho zavraždit taky nepokusil a tak jsme si večer mohli předat dárky bez běhání na pohotovost. A ačkoliv se Česká pošta provinila jeden z dárků pro mě stále nedorazil, nemůžu být víc spokojená s tím, co mi můj drahá naježil :3.


Já a hoši se chystáme svrhnout buržoasii.


Už jako malé druhým stupněm povinné vráně jsem je chtěla vidět. Tak konečně!!!

První svátek vánoční se potom nesl v návštěve mého rodičovstva a prarodičovstva. Předali jsme si dárky, naobědvali jsme se, potom jsme ještě vyrazili za babičkou do domova a vůbec to bylo fajn. Maminka se přiznala, že měl Alf dostat flašku Tullamorky a ona ji úspěšně ještě pod stromečkem rozbila. Škoda chlastu. Rodiče byli dárky nadšení - mamince jsem pořídila šaty a spoustu bižuterie a tatyn dostal hůl. Já si pro změnu přivezla domů novou kabelku, řasenku a tužku na oči (asi bych se to už měla naučit používat, eh), koš na bordel do koupelny, úplně úžasný bílý čaj a spoustu peněz, které půjdou bohužel na věci užitečné a ne na knížky :'((((. Největší dárek mi ale asi beztak dala babička, po které jsem podědila její zásnubní prstýnek. Prsteny sice už pár let nenosím a zlato už vůbec ne (jsem stříbrná lady), ale myšlenka se cení a na to, že jsme příbuzní jen díky sňatku a ne pokrevně je to vůbec něco.

Samozřejmě jsem dostala vánoční dárek předem poštou od Vládkyně Matrixu (která vládne hlavně magickou silou pošty, protože ať už to posílá z jakéhokoliv koutu světa, balíčky od ní chodí vždy druhý den). Dostala jsem od ní miniaturního plyšáka tučňáka (ačkoliv se se mnou Alf stále hádá, že je to sova. Asi ho někdy budu muset vzít do zoo). Dostal jméno Oswald, protože tak to má být. Taky jsem od ní dostala Ruži pro Algernon, což je jedna z mých oblíbených knih a jsem ráda, že ji konečně můžu mít doma. Nová obálka je navíc úžasná <3.

Tolik co do mých Vánoc. Ještě zítra vyrážíme za Alfovou maminkou a pak snad už bude cestování utrum. Letošní Vánoce byly zase něco jiného, ale jsem za ně velmi ráda a doufám, že takhle povedené budou i ty další.

Jak jste Vánoce užívali vy a co vám bylo naježeno?

Zdar a Sílu, smrtelníci.
K.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 studentsky-zivot studentsky-zivot | Web | 25. prosince 2016 v 18:32 | Reagovat

Mohla by som ťa poprosiť o vyplnenie tohto dotazníka týkajúceho sa mobilného telefónu? :) Ďakujem
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2Ille-c0opFWuGIkaLnMrrOgI4GkIPYtglYvRUS6UVeADcw/viewform

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 25. prosince 2016 v 19:09 | Reagovat

Ten plakát je naprosto perfektní! Úplně vidím, jak by se vyjímal někde na chodbě katedry marxismu a leninismu, totiž politologie a filosofie, ehm.

A LOTD! Další věc, kterou jsem vždycky chtěla vidět a která stále zůstává u nesplněných dětských snů ... třeba letos mi takhle unikli krasobruslaři v čele s Pluščenkem, fňuk.

3 MaikelL MaikelL | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:06 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.